Rajd Świdnicki-Krause: superoes dla Jakuba Brzezińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / RSMP.PL / Odcinek testowy Rajdu Świdnickiego-Krause
Materiały prasowe / RSMP.PL / Odcinek testowy Rajdu Świdnickiego-Krause
zdjęcie autora artykułu

Jakub Brzeziński z pilotem Kamilem Kozdroniem triumfowali na trasie pierwszego odcinka specjalnego inauguracyjnej rundy RSMP - Rajdu Świdnicki-Krause. Drugie miejsce zajęli ex aequo Filip Nivette i Tomasz Kasperczyk.

Trasa pierwszego odcinka specjalnego otwierającego Rajd Świdnicki-Krause wiodła przez centrum miasta wokół Parku Centralnego i popularnego Zalewu Witoszówka. Najszybciej z odcinkiem o długości 6,65 km poradził sobie wicemistrz Polski sprzed dwóch lat - Jakub Brzeziński.

Popularny "Colin" jadący Skodą Fabią R5 pogodził w walce dwóch kierowców korzystających z podwozia Forda - Filipa Nivette i Tomasza Kasperczyka. Mistrz i wicemistrz z sezonu 2017 dojechali do mety z identycznym czasem i podzielili między sobą drugi stopień podium.

Czwarty rezultat uzyskał najszybszy na porannym odcinku testowym Mikołaj Marczyk. Niecałą sekundę do kierowcy Skoda Motorsport Polska stracił najwyżej sklasyfikowany zawodnik zespołu Rallytechnology - Zbigniew Gabryś w Fieście R5.

Bardzo dobrze spisał się junior śląskiego teamu z Rybnika - Kacper Wróblewski, który finiszował z 15. czasem i wyprzedził bardziej doświadczonych kierowców Rallytechnology - Dariusza Polońskiego (17.) i Grzegorza Bondera (26.).

Na drugim etapie rajdu zawodnicy będą mieli do pokonania kolejnych siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 90 kilometrów. Baza rajdu będzie zlokalizowana na Stadionie w centrum Świdnicy. Rajd zakończy "Power Stage" Walim - Zagórze. Ceremonia mety rajdu będzie miała miejsca na Rynku w Świdnicy o godzinie 17:20

Czołówka 1. etapu 46. Rajdu Świdnicki-Krause:

P. Kierowca/pilot Samochód Czas/strata
1Brzeziński/KozdrońSkoda Fabia R504:38.80
2Kasperczyk/SytyFord Fiesta R5+01.40
=Nivette/HellerFord Fiesta Proto+01.40
4Marczyk/GospodarczykSkoda Fabia R5+02.90
5Gabryś/NatkaniecFord Fiesta R5+03.50
6Kołtun/PleskotFord Fiesta R5+05.70
7Grzyb/HundlaSkoda Fabia R5+07.10
8Słobodzian/DachowskiSubaru Impreza STi+07.40
9Byśkiniewicz/WisławskiHyundai i20 R5+07.60
10Łata/RoikFord Fiesta Proto+17.60

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: To czas w moim życiu, w którym jestem szczęśliwy

Źródło artykułu: