WRC2: Kajetan Kajetanowicz udanie rozpoczął niedzielę. Wygrana w Rajdzie Turcji na wyciągnięcie ręki

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak udanie rozpoczęli niedzielny etap Rajdu Turcji. Załoga Lotos Rally Team kontroluje sytuację i po trzech porannych oesach utrzymała prowadzenie w stawce.

Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Niewiele brakuje, aby Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak osiągnęli historyczny sukces w WRC2. Załoga Lotos Rally Team rozpoczęła ostatni etap Rajdu Turcji ze świadomością, że ma ponad trzy minuty przewagi nad kolejną w stawce załogą Bulacia/Cretu. Dlatego Polacy postanowili nie podejmować zbędnego ryzyka.

Kajetanowicz i Szczepaniak zaczęli niedzielę od trzeciego wyniku, na kolejnym byli czwarci. Problemy spotkały ich dopiero na trzeciej próbie tego dnia, kiedy to stracili ponad minutę do najszybszego duetu Solberg/Minor-Petrasko.

Ostatni oes Rajdu Turcji zaplanowano na godz. 13:18. Przed nim Kajetanowicz i Szczepaniak mają grubo ponad dwie minuty przewagi nad Bulacią i Cretu. Biorąc pod uwagę, że odcinek Marmaris 2 liczy tylko nieco ponad 7 kilometrów, to tylko katastrofa mogłaby zabrać Polakom historyczne zwycięstwo.

Partnerem artykułu jest Grupa Lotos S.A.