Dwóch Polaków na podium Dakaru. Zażarta walka o zwycięstwo w rajdzie

Eryk Goczał uzyskał drugi czas na jedenastym etapie Rajdu Dakar w klasyfikacji SSV. Jego ojciec Marek sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Etap wygrał Rokas Baciuska, który nieznacznie powiększył przewagę nad Polakami w "generalce".

Łukasz Kuczera
Eryk Goczał Materiały prasowe / Energylandia Rally Team / Na zdjęciu: Eryk Goczał
Niemal każdego dnia któraś z załóg Energylandia Rally Team kończy zmagania w Rajdzie Dakar na podium. Dlatego świetna postawa Eryka Goczała i jego ojca Marka na trasie jedenastego etapu nie jest dużym zaskoczeniem. Obaj Polacy pozostają w grze o zwycięstwo w "generalce", choć w czwartek zanotowali oni nieznaczną stratę względem lidera Dakaru.

Rokas Baciuska, który prowadzi w klasyfikacji SSV, był najszybszy na czwartkowym odcinku specjalnym. Litwin pokonał pierwszą część etapu maratońskiego w 3 godziny 25 minut i 13 sekund. Drugi Eryk Goczał stracił do niego zaledwie 37 sekund.

W "generalce" 18-latek z Polski ma 4 minuty i 17 sekund straty do Baciuski, dlatego też ostatnie etapy Dakaru będą niezwykle ważne dla Goczała. Szansę na końcowy triumf ma też jego ojciec Marek. Jego od lidera dzieli 14 minut i 18 sekund. Kolejni kierowcy mają już znacznie większe straty.

Jako szósty do mety Dakaru w czwartek dojechał Michał Goczał. Dzięki temu kolejny z kierowców Energylandia Rally Team awansował na ósme miejsce w klasyfikacji SSV całej imprezy.