Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Loeb, Solberg i Hirvonen w Rajdzie Dakar?!

Trzech byłych uczestników rajdowych mistrzostw świata WRC może połączyć siły podczas jednej z najbliższych edycji Rajdu Dakar. Swój start w prestiżowej imprezie potwierdził już Mikko Hirvonen.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Mikko Hirvonen ogłosił w lipcu, że dołączył do zespołu X-raid Team i w styczniu 2016 roku wystartuje w Rajdzie Dakar za kierownicą MINI ALL4 Racing. Podczas minionego weekendu Fin w ramach przygotowań zadebiutował w Baja Aragon, szóstej rundzie terenowego Pucharu Świata, gdzie zajął 3. miejsce.
Na start w Dakarze kuszą także Sebastiena Loeba włodarze Peugeota. Wielokrotny mistrz świata WRC zdążył już przetestować terenową maszynę francuskiego producenta na trasach w Maroko. Zgodę na start Loeba w Peugeocie wyraził Citroen, którego barwy Francuz reprezentuje w serii WTCC.

Decyzja o starcie Loeba w Dakarze leży więc w rękach samego zawodnika. Ten jednak nie chce podejmować pochopnych wyborów planując skrupulatnie swoją karierę po odejściu z rajdowych mistrzostw świata.

Ostatnim kandydatem do zasilenia składu Peugeota w Dakarze jest inny stały bywalec cyklu WRC - Petter Solberg. Mistrz świata z 2003 nie potwierdził plotek łączących go z francuską stajnią, lecz nie wykluczył startu w Dakarze.

- Myślę o Dakarze. To coś, co mnie interesuje, ale w tylko w sytuacji, gdy będę w określonym zespole i dysponował konkurencyjnym samochodem. Jeśli mam tam pojechać, to chcę rywalizować na całego - zaznaczył Solberg.

Hirvonen, który w miniony weekend finiszował za plecami Naniego Romy i Orlando Terranovy podczas Baja Aragon, jest podekscytowany perspektywą ponownej walki z Loebem i Solbergiem.

- Jeśli wystąpią w Dakarze, to naprawdę nie mogę się doczekać kolejnej okazji do rywalizacji z nimi - powiedział Fin.

Baja Aragon: Dobry występ ORLEN Team. Hirvonen w debiucie na podium

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×