Triumf Matthiasa Walknera w Dakarze, świetny debiut Macieja Giemzy

Po raz pierwszy w swojej karierze w Rajdzie Dakar triumfował Matthias Walkner. Natomiast debiutujący w imprezie Maciej Giemza ukończył zmagania na 24. miejscu.

Andrzej Prochota
Matthias Walkner po raz pierwszy triumfował w Rajdzie Dakar Materiały prasowe / DPPI / Matthias Walkner po raz pierwszy triumfował w Rajdzie Dakar
Dla Matthiasa Walknera był to czwarty występ w Rajdzie Dakar. Pierwszych dwóch edycji Austriak nie ukończył, a przed rokiem był drugi. Tym razem udało mu się triumfować w ostatecznej "generalce". Na sobotnim etapie, który liczył 119 kilometrów, Walkner zajął ósme miejsce, ale miał bezpieczną przewagę nad rywalami.

14. etap, gdzie do przekroczenia było ponad 30 rzek, najszybciej pokonał Kevin Benavides, który o 54 sekundy wyprzedził Toby'ego Price'a. W klasyfikacji końcowej wyższą pozycję zajął motocyklista Hondy. Australijczyk był z kolei trzeci.

Świetny występ zaliczył Maciej Giemza z Orlen Team, który debiutował w Rajdzie Dakar. 22-letni Polak w sobotę na mecie zameldował się na miejscu 22., a więc najlepiej w całej edycji. W klasyfikacji generalnej Giemza również był wysoko, bo 24. Natomiast w zestawieniu debiutantów był szósty.

Kolejny z polskich motocyklistów, Paweł Stasiaczek zajął ostatecznie 55. pozycję, a Maciej Berdysz był dwie lokaty niżej.

Natomiast dla zespołu KTM, było to siedemnaste z rzędu zwycięstwo w Dakarze.