KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sukces Polaka w Dubaju. Wyjeżdża z kraju jako lider Pucharu Świata

Swój debiutancki start w Dubai International Baja motocyklista Konrad Dąbrowski zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Wyjeżdża z Emiratów jako juniorski lider Pucharu Świata FIM w Rajdach Baja.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Konrad Dąbrowski Materiały prasowe / Duust Media / Na zdjęciu: Konrad Dąbrowski
Konrad Dąbrowski z Duust Rally Team niejednokrotnie trenował na pustyni w okolicach Dubaju, ale z Dubai International Baja zmierzył się po raz pierwszy. Miał tu okazję skonfrontować się z innymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami i ta konfrontacja wypadła bardzo dobrze.

W tym dwudniowym rajdzie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, ale przede wszystkim wygrał klasyfikację juniorów i tym samym został pierwszym juniorskim liderem Pucharu Świata FIM w Rajdach Baja.

- Dwa bardzo dobre dni ścigania za mną. Drugi był lepszy niż pierwszy, bo trochę przestawiłem motocykl i lepiej się jechało. Poza tym, chyba też już się trochę wjechałem, bo po miesięcznej przerwie jednak musiałem spędzić trochę czasu na motorze, żeby feeling wrócił, ale bardzo dobrze się dzisiaj czułem i jestem zadowolony z tego startu - mówił na mecie Konrad Dąbrowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Połamał hokejowy kij na głowie rywala

Młody zawodnik ma także dodatkowy powód do radości - pustynia to jego ulubiony teren, a tu miał jej pod dostatkiem, bowiem blisko 400 km odcinków specjalnych prowadziło właśnie po wydmach.

- Wydm było bardzo dużo, bo tak naprawdę cała ta impreza to są w 90 proc. wydmy i parę takich płaskich przelotów pomiędzy sekcjami wydm. Ale całe ściganie odbywa się na wydmach - dodał Konrad Dąbrowski.

To, co jednak najważniejsze dla Konrada Dąbrowskiego, to fakt, że podczas Dubai International Baja zaliczył solidny pustynny trening. - Każdy przejechany kilometr jest na plus dla mnie, bo to więcej nauki i doświadczenia. Poza tym, mieliśmy w planach jechać jak najwięcej takich imprez baja i rajdów, żeby zyskiwać doświadczenie i każda meta jest dla mnie cenna - podsumował młody zawodnik.

Konrad Dąbrowski z racji młodego wieku nie miał do tej pory okazji do zbyt wielu startów w rajdach baja czy cross-country, więc każdy kolejny jest dla niego wyjątkowo cennym doświadczeniem. W tym roku polski motocyklista planuje zbierać tych rajdowych doświadczeń jak najwięcej. Weźmie udział m.in. w imprezach z cyklu Pucharu Świata FIM w Rajdach Baja oraz mistrzostw i Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country.

Czytaj także:
Brutalne realia wyścigów znów dają o sobie znać
Do Kubicy dołączają kolejni. Ambitne plany legły w gruzach

Czy Konrad Dąbrowski to przyszłość polskich rajdów terenowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×