WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016. Władimir Putin: Nie możemy zaakceptować dyskryminacji rosyjskich sportowców. Będziemy szukać prawdy

W środę Władimir Putin spotkał się z reprezentantami Rosji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Prezydent zaznaczył, że nie zgadza się z jawną jego zdaniem dyskryminacją sportowców Sbornej.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
/ Na zdjęciu: Władimir Putin

W niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wykluczył całej ekipy z Rosji ze zmagań olimpijskich, jednakże zgodę na występ konkretnych Rosjan podczas IO 2016 muszą wyrażać poszczególne federacje sportowe, które są zobowiązane opierać się na kryteriach określonych przez MKOL. 

Do tej pory światowe federacje usunęły z imprezy w Kraju Kawy dwóch pięcioboistów, dwudziestu dwóch wioślarzy, siedmioro pływaków, piątkę kajakarzy i jednego siatkarza z Rosji. Natomiast Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zdyskwalifikowało wszystkich 68 rosyjskich lekkoatletów.

- Chcę podkreślić, że nie możemy zaakceptować masowych dyskwalifikacji naszych sportowców. Jest to jawna dyskryminacja, która nie jest w pełni zgodna z zasadami olimpizmu - stwierdził Władimir Putin.

- Będziemy szukać prawdy w sposób zgodny z prawem i w ścisłej zgodności z Kartą Olimpijską. Jestem pewien, że Rosyjski Komitet Olimpijski będzie bronił interesów naszych zawodników - kontynuował prezydent Federacji Rosyjskiej. 

- Rosja zobowiązuje się do współpracy z międzynarodową społecznością sportową w zwalczaniu dopingu. Zamierzamy postawić przed sądem wszystkich zaangażowanych w skandale dopingowe, niezależnie od rangi i zasług. Utworzymy skuteczny system zapobiegania dopingowi w sporcie - zakomunikował na zakończenie.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Babiarz: wykluczenie rosyjskich pływaków nie ułatwi sprawy Polakom (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
r-sport.ru

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jopekpopek 0
  Kocha Rosje. Reszta to badziewaki. Zresztą tacy są Polacy. t
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  "Zamierzamy postawić przed sądem wszystkich zaangażowanych w skandale dopingowe, niezależnie od rangi i zasług" mierz siły na zamiary nie zamiar podług sił!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Direk 0
  No przecież tak zrobili. Kto jest czysty może startować, o czym piszesz? Wykluczyli cały związek lekkoatletyczny bo tam ten proceder był zorganizowany przez organy państwa i ochraniany przez służby, nie znasz sprawy ? Dziewczyna która to ujawniła musiała uciekać z rodziną z Rosji w obawie o życie! A startować mogą ci którzy chcą jaka odpowiedzialność zbiorowa?
  kibic Polski Nie lubię Rosji jako kraju, ale jestem przeciwko odpowiedzialności zbiorowej. Odpowiedzialność zbiorowa była stosowana w komunizmie. Winnych ukarać a tych, którzy są czyści dopuścić do startów w Rio. Tak to powinno działać na Igrzyskach Olimpijskich.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×