Nowa Zelandia zdominowała turniej rugby kobiet

PAP/EPA / Christophe Petit / Na zdjęciu: reprezentacja Nowej Zelandii

We wtorek (30 lipca) poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w olimpijskim turnieju w rugby siedmioosobowym kobiet. Po złoty medal sięgnęły zawodniczki z Nowej Zelandii.

Olimpijski turniej w kobiecym rugby siedmioosobowym przeszedł już do historii. Emocji nie brakowało, choć trzeba przyznać, że gospodarze mogli być rozczarowani. Francji pozostało walczyć "tylko" o piąte miejsce i właśnie na takiej lokacie Trójkolorowe zakończyły zmagania.

W finałowym starciu Nowa Zelandia zmierzyła się z Kanadą. Zespół z Ameryki Północnej lepiej rozpoczął spotkanie i do przerwy prowadził 12:7, ale w drugiej części Nowozelandki odwróciły losy meczu. Ostatecznie wygrały 19:12 i sięgnęły po złoty medal igrzysk olimpijskich.

Z kolei w starciu o brązowy medal Amerykanki po emocjonującym pojedynku pokonały Australijki 14:12. Francuzki w starciu o piątą lokatę uporały się z Chinkami, a siódme miejsce zajęły Brytyjki, które pokonały Irlandki.