KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Święto kobiecego rugby w Warszawie

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja, od godziny 10:00 odbywać się będzie w Warszawie wielkie święto kobiecego rugby w odmianie olimpijskiej.

 Redakcja
Redakcja
Mat prasowe / Mat. prasowe

Na boisku Skry przy ul. Wawelskiej 5 zmierzy się, w przedostatnim już w tym sezonie turnieju z serii Mistrzostw Polski, 12 zespołów z całej Polski. Organizatorem VII Turnieju jest kobieca drużyna Legii Warszawa, która dzięki ostatnim sukcesom i zajęciu wysokich miejscach w poprzednich turniejach walczyć będzie o miejsce na podium w generalnej klasyfikacji drużyn rywalizujących o tytuł Mistrza Polski.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10:00. Pierwszą fazę rozgrywek turniejowych – fazę grupową – Legionistki rozpoczną już o godzinie 10:20 od starcia z II zespołem z Poznania. Dzięki silnemu wsparciu ze strony sponsorów oraz osób, które podobnie jak same zawodniczki, upodobały sobie ten jakże widowiskowy sport, możemy po raz kolejny już gościć najlepsze drużyny z całej Polski.

Gwarantujemy dużo emocji i wrażeń sportowych. Sponsorem Głównym Turnieju, bez którego wsparcia finansowego nie udałoby się całe przedsięwzięcie, jest firma Robyg – deweloper prężnie działający na warszawskim rynku mieszkaniowym, z którym to sekcja żeńska rugbistek rozpoczęła współpracę w marcu tego roku. Do grona sponsorów dołączyli także Hotel Ossa i Ludzie Tego Miasta – sklep z uliczną odzieżą, którzy postarali się o atrakcyjne nagrody dla zawodniczek najlepszych zespołów.

Po Turnieju tradycyjnie już zapraszamy wszystkich na tzw. "trzecią połowę", gdzie będzie można osobiście pogratulować wszystkim zawodniczkom zapału do walki, zwycięstw i poznać odpowiedzi na wszystkie pytania zastanawiające ewentualne adeptki tego fascynującego acz dopiero odkrywanego na naszym podwórku sportu.

RC Legia Warszawa jest sekcją powstałą w maju 2012 roku. Od sezonu 2013/2014 do oficjalnych rozgrywek przystąpiły zarówno męska jak i damska sekcja. Sekcja damska prowadzona jest przez dwóch trenerów - Łukasza Nowosza, który sam jest czynnym zawodnikiem ekstraklasowej Skry Warszawa, oraz Filipa Cackowskiego - byłego wieloletniego zawodnika Ogniwa Sopot. Kobiety w Polsce grają w odmianę tzw. Rugby 7. Odmiana ta zadebiutuje na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio!

ZOBACZ WIDEO Przez Spałę do Tokio. Kto będzie bił się o Rio? (źródło TVP)
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×