Rugby. Holandia - Polska. Przegrana w ostatnich minutach. Polacy bez punktów

Reprezentacja Polski w Rugby XV przegrała z Holandią w ramach Rugby Europe Trophy. Mecz rozgrywany na Nationaal Rugby Centrum w Amsterdamie zakończył się wynikiem 7:6.

Redakcja
Redakcja
piłka do rugby Getty Images / Brendan Moran/Sportsfile / Na zdjęciu: piłka do rugby
Duaine Lindsay, trener polskiej ekipy po doświadczeniach w poprzednich meczach wprowadził na amsterdamski plac ekipę, w której znalazło się aż trzech debiutantów kadrowych. Wśród nich był filar Zenon Szwagrzak, na co dzień zawodnik RFC Pontypool, rwacz drużyny Newport Dragons - Dawid Rubasniak oraz Dawid Pozniak z Bristol University RFC.

Wynik otworzył w piątej minucie spotkania Daniel Gdula wykonując skuteczny kop na słupy z ponad 45 metrów. Po kolejnym rzucie karnym w 21. minucie po raz kolejny nasz łącznik ataku zdobył punkty po rzucie karnym. Pierwsza część meczu toczyła się w większości na połowie Holendrów. Mocna gra defensywna polskiej reprezentacji sprawiła, że kolejne akcje rywali pod polem punktowym kończyły się fiaskiem.

Niewątpliwym mankamentem naszej ekipy była formacja autu, w której kilkukrotnie traciliśmy piłkę z własnego wrzutu. Warto zwrócić uwagę na siłę naszego młyna, który stanowił poważne wyzwanie dla ekipy z Niderlandów. W ostatnich minutach meczu po spektakularnej akcji ataku holenderskiego Biało-Czerwoni stracili jedyne przyłożenie w tym meczu. Mimo silnego wiatru udało się zdobyć kolejne punkty po podwyższeniu. Tym samym Holendrzy przejęli prowadzenie w spotkaniu. Straty nie udało się odrobić, dlatego polska ekipa wraca do kraju bez punktów.

Dotychczas Polacy rozegrali dwa spotkania w ramach Rugby Europe Trophy. W pierwszym meczu ulegli naszym sąsiadom zza Odry na łódzkim stadionie Widzewa (15:35). Natomiast w drugim meczu ekipa Duaine Linsday wygrała na wyjeździe z drużyną Szwajcarów (20:23). Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie Litwa, z którą Polska zmierzy się już 18 kwietnia w Wilnie.

Skład: Fidler, Buczek, Szwagrzak, Krawiecki, Bartoszek, Powała-Niedźwiecki, Rubasniak, Zeszutek, Plichta, Gdula, Pozniak, Reksulak, Bracik, Szczepański, Cooke, Gadomski, Chróściel, Adam Piotrowski, Musur, Cal, Przychocki, Stelmaszczyk, Bysewski