Tylu widzów pojawiło się na półfinale mistrzostw świata w Spodku. Więcej nie mogło

Ceny biletów na półfinał mistrzostw świata siatkarzy w katowickim Spodku osiągały na czarnym rynku nawet kwoty czterocyfrowe. Nic dziwnego, każdy chciał zobaczyć mecz Polaków z Brazylią. Poznaliśmy oficjalną frekwencję na tym spotkaniu.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
katowicki Spodek podczas półfinału MŚ Polska - Brazylia WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki / Na zdjęciu: katowicki Spodek podczas półfinału MŚ Polska - Brazylia
Siatkarski mundial wkroczył w decydującą fazę. W sobotę rozgrywane są półfinały, zaś w niedzielę odbędą się mecze o medale. Jednak już wiadomo, że rekord frekwencji tej imprezy ustanowiony został podczas ćwierćfinału Polska - USA w Gliwicach, kiedy to na trybunach zasiadło 12 258 widzów. Spodek w Katowicach, gdzie zapadają ostateczne rozstrzygnięcia ma mniejszą pojemność.

Nie zmienia to jednak faktu, że kupno biletów na mecz półfinałowy Polaków z Brazylijczykami graniczyło z cudem. Możliwe było odkupienie wejściówek z tzw. drugiej ręki, ale nigdy nie ma pewności, co do oryginalności oraz ceny takich wejściówek. Z tego, co słyszeliśmy, cena za taką przyjemność może przekraczać nawet 1000 złotych.

W Spodku chcieli być wszyscy, którzy choć trochę interesują się siatkówką w Polsce. Trudno określić, ile dziesiąt tysięcy osób chętnych było na to, by zasiąść na trybunach liczącej ponad 50 lat hali w Katowicach. W trakcie spotkania Polska - Brazylia poznaliśmy oficjalną frekwencję. Na tym meczu pojawiło się 9056 osób.

Podobnej liczby organizatorzy spodziewają się w niedzielę na spotkaniu o medal złoty lub brązowy z udziałem reprezentacji Polski. Na ostatni dzień mistrzostw świata wszystkie wejściówki z oficjalnej dystrybucji również zostały wyprzedane. Walka o trzecie miejsce odbędzie się o 18:00, zaś wielki finał - trzy godziny później.

Rekord wszech czasów ustanowiony został 30 sierpnia 2014 roku. Mecz otwarcia Polska - Serbia odbył się wtedy na PGE Narodowym w Warszawie. Obejrzało go wówczas 61 500 osób.

Z Katowic - Krzysztof Sędzicki, WP SportoweFakty

Czytaj też: Polska - Brazylia. Szaleństwo w mediach

ZOBACZ WIDEO: Zwycięski thriller! Kulisy ćwierćfinału z USA | #PodSiatką - vlog z kadry #27
Czy kiedykolwiek byłeś na meczu reprezentacji Polski siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×