MŚ: Druga kolejka zakończona. Sprawdź, jak wyglądają tabele grup

Za nami piąty dzień rywalizacji na mistrzostwach świata 2022 w siatkówce kobiet. We wtorek odbyło się sześć spotkań. Wszystkie zespoły rozegrały już mecze drugiej kolejki. W grupie A rozpoczęła się już nawet trzecia seria starć.

Jakub Fordon
Kamila Witkowska Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Kamila Witkowska
Za nami dwa mecze trzeciej kolejki MŚ 2022 kobiet w grupie A. Swoje spotkania wygrały Włochy i Kenia. Pierwsza z wymienionych reprezentacji pokonała Belgię 3:1, natomiast druga rozprawiła się bez straty z Kamerunem.

Obecnie pierwsze miejsce w tabeli z kompletem punktów zajmują Włoszki. Za ich plecami plasują się Holenderki, Belgijki, a także Kenijki.

Wciąż bez zdobyczy punktowej są Portoryko oraz Kamerun. Zmieni się to w czwartej kolejce, kiedy to obie te reprezentacje będą ze sobą rywalizować o pierwsze zwycięstwo na tym turnieju.

6 Kamerun 0 5 0 5 0:15

We wtorek zakończona została druga kolejka zmagań w "polskiej" grupie. Rozegrano tam trzy spotkania, każde zakończyło się w trzech setach. Zwycięstwa zanotowały Polki, Dominikanki oraz Turczynki.

Na czele stawki jest obecnie Dominikana, która na tym turnieju nie straciła jeszcze żadnego seta. Na drugiej lokacie plasuje się Polska, której partię urwała Chorwacja. Dalszy pozycje zajmują Turcja oraz Tajlandia.

6 Chorwacja 0 5 0 5 2:15

Do zmian nie doszło w grupie C, bowiem żaden zespół nie rozgrywał we wtorek swojego spotkania. Pierwsze miejsce zajmuje USA, a za jej plecami są Niemcy, Serbia oraz Bułgaria.

6 Kazachstan 0 5 0 5 0:15

Zaledwie jedno spotkanie rozegrano w grupie D. Na otwarcie wtorkowych zmagań na mistrzostwach świata w siatkówce kobiet reprezentacja Chin rozprawiła się bez straty seta z Kolumbią.

Dzięki temu zakończono w tej grupie drugą kolejkę. W tabeli przodują zespoły z Azji - Japonia oraz Chiny. Dalej plasują się Brazylia oraz Czechy.