Asseco Resovia Rzeszów nie traci rozpędu w PlusLidze

Kolejne zadanie wykonane przez rzeszowian bez zarzutu. Asseco Resovia pokonała 3:0 LUK Lublin i nieustannie naciska na lidera.

siatkarze Asseco Resovii Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła sezon bardzo obiecująco i w każdym kolejnym meczu może potwierdzać powrót do czołówki PlusLigi. Wicelider wybrał się w krótki wyjazd do Lublina po odniesieniu ośmiu zwycięstw w dziewięciu kolejkach. LUK Lublin wystartował niemrawo, ale złapał odrobinę wiatru w żagle i przed spotkaniem z Resovią zdążył zdobyć dziewięć punktów do tabeli.

Resovia wygrała w pierwszym secie 25:19. Prowadziła ona nieustannie od wyniku 9:8, a najtrudniejszy do zatrzymania w jej składzie był Toray DeFalco. Atakował on efektywnie siedem razy ze skutecznością 78 procent. Runda zakończyła się zepsutym serwisem Nicolasa Szerszenia, czyli byłego zawodnika Resovii w lubelskim zespole.

W drużynie z Rzeszowa nastąpiła zmiana i Maciej Muzaj zastąpił w ustawieniu Jakuba Buckiego. W drugim secie zdobycie wyraźnej przewagi było trudniejszym zadaniem, ponieważ LUK Lublin trzymał dystans między innymi dzięki asom serwisowym Nicolasa Szerszenia. Dopiero od wyniku 21:21 trzy kolejne akcje rozstrzygnęli rzeszowianie i niebawem Jakub Kochanowski zaatakował ze środka na 25:22.

Trzecia partia była już deserem dla przyjezdnych, którzy po wczesnym zdobyciu prowadzenia, zaczęli bawić się na boisku i odebrali energię coraz mocniej zniechęconym lublinianom. Ta runda zakończyła się przekonującym wynikiem 25:16.

LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 16:25)

LUK: Komenda, Włodarczyk, Szerszeń, Nowakowski, Jendryk, Romać, Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Tavares, Jóźwik

Resovia: Drzyzga, DeFalco, Cebulj, Kochanowski, Kozamernik, Bucki, Potera (libero) oraz Muzaj, Mordyl

MVP: Toray DeFalco (Resovia)