Aluron CMC Warta Zawiercie z kolejnym krokiem w stronę ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Aluron CMC Warta Zawiercie spisuje się fantastycznie w swoim debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzów. W środę pokonała Hebar Pazardżik i z bilansem 3-1 pozostaje liderem grupy B.

Jakub Fordon
siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Sezon 2022/23 Ligi Mistrzów jest debiutanckim dla Aluron CMC Warty, brązowego medalisty PlusLigi. Po dwóch zwycięstwach w grupie B przyszła pierwsza porażka. Niespodziewanie Berlin Recycling Volleys okazało się lepsze w Zawierciu zwyciężając 3:1.

To jednak nie zmieniło nic w tabeli, bowiem zawiercianie utrzymali pierwsze miejsce. W środę po raz drugi w tym sezonie zmierzyli się z Hebarem Pazardżik. W Bułgarii podopieczni Michała Winiarskiego zwyciężyli 3:1.

Od samego początku gospodarze byli minimalnie z przodu, jednak w połowie seta po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie objęli przyjezdni po asie serwisowym Simona Hirscha (10:9). Szybko jednak ponownie inicjatywę przejęli ich rywale, którzy odskoczyli na trzy "oczka" po bloku Miguela Tavaresa Rodriguesa, którzy zatrzymał Todora Aleksiewa (18:15). Po tym, jak kontrę z drugiej linii skończył Bartosz Kwolek, było już 21:16 dla zawiercian. Dobra seria zagrywek Plamena Szekerdziewa sprawiła, że Hebar złapał kontakt z przeciwnikami (20:21). Prosto w boisko posłał serwis Wiktor Josifow i w samej końcówce mieliśmy remis (22:22). Piłkę setową mieli jednak miejscowi, ale po skończonym ataku przez Hirscha doszło do gry na przewagi.

Ta jednak potrwała tylko chwilę. Po tym, jak wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Dulski skończył kontrę Aluron CMC Warta objęła prowadzenie w meczu.

W II partii zawiercianie szybko odskoczyli, po tym, jak Josifow nie zdążył zablokować rywala było 5:2. Przewaga gospodarzy stopniowo wzrastała, przez większość seta nie była ona spora, jednak po nieudanym ataku Aleksiewa prowadzili oni 20:13 tuż przed końcowym fragmentem. W samej końcówce Warta wrzuciła jeszcze wyższy bieg i ostatecznie triumfowali do 15. W końcówce świetną dyspozycję w polu serwisowym potwierdził Tavares Rodrigues, który zaserwował asa na zakończenie tej odsłony meczu.

Zawiercianie poszli za ciosem i identycznie rozpoczęli trzeciego seta od prowadzenia 5:2 za sprawą Dawida Konarskiego, który zatrzymał Szekerdziewa. Czas dla Hebaru nie pomógł, bo po bloku Kwolka na Hirschu było już 8:3. Seria punktowa gospodarzy praktycznie ustawiła wynik tej odsłony meczu. Po autowym ataku Szekerdziewa zespół z Polski miał aż dziesięć punktów więcej (16:6). Miejscowym już nic nie mogło się stać, szczególnie, że po asie serwisowym Dulskiego było aż 23:11. Zryw Bułgarów sprawił jedynie, że dobili oni do 17 "oczek". Ostatecznie bezbłędny Miłosz Zniszczoł zakończył to spotkanie.

Zawiercianie wygrali trzecie mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów i po czwartej kolejce utrzymali pierwsze miejsce w grupie B. Tym samym wykonali kolejny krok, aby znaleźć się w ćwierćfinale.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazardżik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)

Warta: Tavares, Konarski, Kovacević, Zniszczoł, Kwolek, Szalacha, Danani (libero) oraz Dulski, Kozłowski, Łaba, Waliński, Gruszczyński (libero)

Hebar: Aleksiew, Josifow, Massari, Tusch, Petkow, Hirsch, Salparow (libero) oraz Szekerdziew, Lapkow, Latunow, Dimitrow

Klubowy kolega Bartosza Bednorza wraca do Turcji
Piąta porażka w tym sezonie przelała czarę goryczy. Nadszedł czas na zmiany w Radomce

Czy Aluron CMC Warta Zawiercie awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?