Zażarta walka Skry z Wartą w hicie kolejki w PlusLidze

Po raz drugi w sezonie PGE Skra Bełchatów i Aluron CMC Warta zmierzyli się w tie-breaku. W wyrównanej konfrontacji lepsi 3:2 okazali się siatkarze z Zawiercia. Do zwycięstwa poprowadził ich Uros Kovacević.

siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Oba kluby w środę zwyciężyły w europejskim pucharze. Skra zapewniła sobie wejście do ćwierćfinału Pucharu CEV, choć potwierdzenie wyższości nad Narbonne Volley nie było takim prostym zadaniem. Bełchatowianie wygrali z zespołem z ligi francuskiej 3:2. Z kolei Warta pokonała 3:0 Hebara Pazardżik i był to wynik na miarę pierwszego miejsca w grupie Ligi Mistrzów.

Przed półmetkiem sezonu zasadniczego w PlusLidze zdecydowanie lepiej prezentowała się Warta, która została liderem. Skra nie załapała się nawet do szóstki z powodu ośmiu porażek przy zaledwie siedmiu zwycięstwach. Konfrontacja w Bełchatowie zapowiadała się mimo to hitowo, ponieważ gospodarze punktowali już kosztem całej najlepszej czwórki w tabeli, a w pierwszym starciu z zawiercianami zostali pokonani dopiero w tie-breaku.

Po dwóch setach było 1:1. Warta udanie rozpoczęła mecz i rozstrzygnęła pierwszą partię punktem na 25:23. Najważniejszym siatkarzem na boisku był Uros Kovacević - skuteczny w ataku i czujny w bloku. Skra znalazła sposób na atuty gości w drugim secie i po wczesnym zdobyciu prowadzenia, potrafiła kontrolować wydarzenia na boisku. Bełchatowianie wygrali w tym secie 25:20.

Walka pozostała zacięta i ani gospodarze, ani goście nie odpuszczali przeciwnikom. Uros Kovacević dźwigał na swoich barkach grę zawiercian i poprowadził ich do zwycięstwa 25:23 w trzecim secie. Dlatego to goście mieli szansę na zdobycie kompletu punktów. Nie wykorzystali jej, a napędzana przez Aleksandra Atanasijevicia i Mateusza Bieńka drużyna z Bełchatowa doprowadziła do tie-breaka. Czwarta runda zakończyła się wynikiem 25:20 dla Skry.

Tie-break wyglądał jak cały hit w pigułce. Trwała walka punkt za punkt, a napięcie rosło, im bliżej było do rozstrzygających akcji. Po asach serwisowych Dicka Kooya oraz Bartosza Kwolka rosła wiara w ich zespołach w zakończenie meczu. Kluczowe okazały się kontrataki Urosa Kovacevicia, a ostatni punkt na 15:13 dla zawiercian zdobył Miłosz Zniszczoł.

PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:20, 23:25, 25:20, 13:15)

Skra: Łomacz, Lanza, Kooy, Bieniek, Kłos, Atanasijević, Piechocki (libero) oraz Rybicki, Mitić, Milczarek (libero)

Warta: Tavares, Kwolek, Kovacević, Szalacha, Zniszczoł, Konarski, Danani (libero) oraz Waliński, Kozłowski, Dulski, Łaba

MVP: Uros Kovacević (Warta)