Faworyt w finale nie zawiódł. BKS Visła bliżej brązowego medalu 1. ligi

Początek zmagań o mistrzostwo Tauron 1. ligi nie przyniósł niespodzianek. MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0. A BKS Visła jest o krok od zdobycia brązowego medalu.

Anna Bagińska
siatkarze MKS-u Będzin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin
Pierwszy mecz o złoty medal Tauron 1. ligi zakończył się zwycięstwem faworyta. Jednak można było się spodziewać po tej konfrontacji trochę więcej dramaturgii. Tymczasem podopieczni Wojciecha Serafina już w pierwszym secie, jak odskoczyli rywalowi na 4 punkty, tak ten dystans się utrzymywał. Partię skończył atak Brandona Koppersa na 25:21.

Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Po skutecznym bloku gospodarze prowadzili już 9:5. Błędy gości dodatkowo pogorszyły ich sytuację i różnica wzrosła do 13:7. Niewiele pomogły zmiany w składzie częstochowian. Będzinianie wygrali pewnie tę odsłonę meczu do 17.

W trzeciej partii przyjezdni zaczęli od prowadzenia, jakby zdali sobie sprawę, że to ostatni moment na odwrócenie losów tej konfrontacji. Jednak nie nacieszyli się zbyt długo z przewagi, bo dość szybko miejscowi wyrównali na 6:6. Potem MKS znów odskoczył i chociaż podopieczni Leszka Hudziaka walczyli o odrobienie strat, to nie mieli szans ze znakomicie dysponowanym rywalem.

Spotkanie o brązowy medal pomiędzy Gwardią Wrocław i BKS Visłą Bydgoszcz rozpoczęło się od prowadzenia gości. Gospodarze potrafili jednak doprowadzić do remisu, co w efekcie doprowadziło do bardzo zaciętej końcówki. W niej minimalnie lepsi okazali się goście, którzy popisali się dwoma punktowymi blokami.

Druga partia przebiegała pod zdecydowane dyktando gospodarzy. Trzeci set był bardziej wyrównany, ale i tak od początku o dwa, trzy punkty lepsi byli bydgoszczanie. Zaś w czwartym secie ich przewaga nie podlegała dyskusji. Przede wszystkim różnica była w skuteczności ataku. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Damian Wierzbicki, który zdobył 23 punkty przy skuteczności 61 proc. i został wybrany MVP meczu. Kolejne pojedynki zostały zaplanowane na niedzielę.

Wyniki finału Tauron 1. ligi mężczyzn:
MKS Będzin - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

Stan rywalizacji (do 3 zwyciestw): 1:0 dla MKS Będzin

Wyniki meczu o 3. miejsce Tauron 1. ligi:
Chemeko-System Gwardia Wrocław - BKS Visła Proline Bydgoszcz 1:3 (24:26, 25:14, 21:25, 11:25)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla BKS Visły Bydgoszcz