Znamy brązowego medalistę Tauron 1. ligi. W finale remis

Już tylko jedna niewiadoma pozostała, jeżeli chodzi o rozgrywki Tauron 1. ligi. Brązowy medal zdobyła BKS Visła Proline Bydgoszcz. W finale zaś Exact Systems Norwid Częstochowa wyrównał stan rywalizacji z MKS Będzin.

Anna Bagińska
siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Materiały prasowe / Wojtek Borkowski/Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa
W niedzielę poznaliśmy brązowego medalistę Tauron 1. ligi. BKS Visła Proline Bydgoszcz po raz drugi okazała się lepsza od Gwardii Wrocław. Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy dość szybko wypracowali sobie sporą przewagę 14:8. Nie dali sobie już jej odebrać i pewnie wygrali pierwszą odsłonę meczu.

W kolejnych partiach to już bydgoszczanie nadawali ton. W każdym z setów odskakiwali na kilka punktów przewagi i utrzymywali dystans do końca. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Maciej Krysiak, który zresztą został wybrany MVP. Przyjmujący Visły zdobył 21 punktów, najwięcej w całym meczu. Skończył 54 proc. piłek, dołożył aż 5 asów i 2 bloki. Te zagrywki bardzo pomogły miejscowym w wygraniu tego spotkania. Podopieczni Michala Masnego zakończyli więc sezon brązowym medalem.

W rywalizacji o mistrzostwo i możliwość gry w PlusLidze pierwszy mecz bez większych problemów wygrał MKS Bedzin. Można było się zastanawiać, jak częstochowianie zaprezentują się na własnym boisku i odpowiedzą rywalowi. Zrobili to w najlepszy możliwy sposób.

Spotkanie zaczęli od prowadzenia. Po zablokowaniu Renee Teppana prowadzili 8:5. Goście jeszcze odrobili część strat, ale od stanu 9:8 miejscowi odjechali. As Damiana Koguta powiększył prowadzenie do siedmiu punktów 19:12. Takiej zaliczki częstochowianie już nie roztrwonili i pierwszy set należał do nich.

W drugim obraz gry się odwrócił. To będzinianie od stanu 5:5 zaczęli odjeżdżać. W pewnym momencie prowadzili aż 11 punktami. Jednak to był tylko jeden taki set. W trzecim miejscowi wrócili na prowadzenie. Bez większych problemów wygrali go do 19.

Decydująca okazała się czwarta partia. Po skutecznym ataku Krzysztofa Gibka podopieczni Leszka Hudziaka prowadzili 7:4. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się praktycznie do samej końcówki seta. Miejscowi mieli już nawet pierwszą piłkę meczową po błędzie gości 24:22. Wtedy będzinianie wzięli się do odrabianie strat. Atak Renee Teppana i następnie as Łukasza Swodczyka dały remis. Przy stanie 27:27 jednak goście popełnili w dwóch kolejnych akcjach błędy. Exact Systems wygrał i wyrównał stan finałowej rywalizacji.

Wyniki finału Tauron 1. ligi mężczyzn:
Exact Systems Norwid Częstochowa - MKS Będzin 3:1 (25:18, 14:25, 25:19, 29:27)

Stan rywalizacji (do 3 zwyciestw): 1:1

Wyniki meczu o 3. miejsce Tauron 1. ligi:
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (20:25, 25:19, 25:20, 25:18)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla BKS Visły Bydgoszcz