Ależ powrót przed własną publicznością! Faworytki nie zawiodły

Niemki wygrały pierwszy mecz w mistrzostwach Europy siatkarek. Greczynki były bliskie przedłużenia tego spotkania, ale podopieczne Vitala Heynena powróciły w świetnym stylu.

Mateusz Wasiewski
Mecz Ligi Narodów: Niemcy - Dominikana Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów: Niemcy - Dominikana
W czwartek do rywalizacji w mistrzostwach Europy siatkarek przystąpiła grupa C. Pierwsze spotkanie rozegrały gospodynie. Reprezentantki Niemiec zmierzyły się z Greczynkami. Grające przed własną publicznością siatkarki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania, jednak rywalki nie zamierzały sprzedać tanio skóry.

Już na samym początku swój styl narzuciły siatkarki trenowane przed dobrze znanego polskim kibicom Vitala Heynena. Rozgrywająca Pia Kastner umiejętnie rozprowadzała piłki na skrzydła. Do tego chętnie korzystała z gry środkiem.

Greczynki miały nieco lepszy moment od stanu 12:6 dla Niemek. Faworytki kibiców popełniały błędy, a ich rywalki pokazywały skuteczną grę, szczególnie z lewej strony siatki. Taki stan jednak długo się nie utrzymał. Niemieckie zawodniczki szybko odnalazły koncentrację i opanowały sytuację. Ostatecznie wygrały pierwszego seta 25:19.

Na początku drugiej partii scenariusz się powtórzył. Niemki zdominowały przeciwniczki swoją bardzo szybką grą. Do tego prezentowały się naprawdę dobrze w obronie, dzięki czemu były w stanie wyprowadzać skuteczne kontry. Tego seta zespół trenera Heynena wygrał 25:21.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył set numer trzy. W nim swoją najlepszą siatkówkę prezentowały reprezentantki Grecji. Szczególnie w ofensywie imponowała liderka drużyny Olga Strantzali.

Na tablicy wyników widniał już rezultat 21:16. Wydawało się, że pewnie po trzecią partię zmierzają Greczynki - tym bardziej, że do tego momentu ich gra cały czas wyglądała bardzo solidnie.

Niemki jednak udały się w pogoń. Skuteczna była Lina Alsmeier. Do tego świetne piłki wystawiała Kastner. Siatkarki zagrały na przewagi. W końcówce zadecydowała rewelacyjna dyspozycja środkowych teamu prowadzonego przez Belga, szczególnie Marie Scholzel. Tym samym bez straty seta triumf odniosły Niemki.

Podopiecznych Vitala Heynena czeka teraz starcie z Azerbejdżanem. Następnie Niemki zagrają ze Szwedkami, potem Czeszkami, a na końcu Turczynkami, z którymi prawdopodobnie stoczą walkę o pierwsze miejsce w grupie.