ME siatkarek. Zobacz tabele po środowej rywalizacji. Rywalki Polek poprawiły swoją pozycję

Środa była dniem gdzie nie zabrakło roszad w każdej z grup mistrzostw Europy siatkarek. Czwartkowe rywalki Polek - Ukrainki, wygrały swój mecz i deptają naszym po piętach w grupie A. Zobacz tabele po kolejnym dniu mistrzostw.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Reprezentacja Serbii kobiet Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Serbii kobiet
Szesnaście drużyn w ośmiu meczach mogliśmy oglądać w środę podczas mistrzostw Europy. Podczas gdy Polki odpoczywały przed swoim ostatnim grupowym meczem z Ukrainą, rywalki walczyły o ważne punkty w tabeli.

Wspomniane Ukrainki grały ze Słowenią. Mimo złego startu, z czasem zdołały zdominować przeciwniczki i wygrały 3:1. Dało im to awans w tabeli na trzecią pozycję, tuż za naszymi. Polki wyprzedzają je jedynie lepszym ratiem setów.

W drugim meczu grupy A dość niespodziewanie teoretycznie najsłabsze w zestawieniu Węgierki urwały seta liderkom -Serbkom  (1:3).

W grupie B Bułgarki ograły Szwajcarki 3:1, podobnie jak Włoszki Chorwatki. W grupie C Turczynki rozprawiły się z ambitnymi Greczynkami (3:0), a Szwedki z Azerkami grały cztery sety, każdy z nich zakończył się dużą różnicą punktową. Lepsze w tej nierównej grze okazały się Skandynawki (3:1).

Natomiast w grupie D swoją pozycję umocniły Holenderki pokonując reprezentację Finlandii 3:0, a Hiszpanki awansowały na czwartą lokatę po odprawieniu Estonii 3:1. Tabela grupy A:

6 Estonia 1 5 0 5 4:15

Czyta także: -> Trwa znakomita seria kolejnych rywalek reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy -> Piękny obrazek. Tak trener polskiej kadry zachował się podczas hymnu

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Czy Polki zdobędą medal tegorocznych mistrzostw Europy?