ME siatkarzy się rozkręcają. Sprawdź plan dnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Niemiec
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Mistrzostwa Europy siatkarzy rozkręcają się. W środę rozegranych zostanie aż siedem spotkań. Polacy jeszcze gry nie zaczną, ale w naszej grupie dojdzie do starcia Macedonii z Danią.

Faza grupowa ME 2023 to zazwyczaj spotkania dużych z małymi, w których z łatwością można wskazać faworytów. Nie inaczej jest w tegorocznej edycji mistrzostw. W środę rozegranych zostanie siedem spotkań, a do gry przystąpi kilka czołowych europejskich reprezentacji.

W grupie A, która swoje mecze rozgrywa we włoskiej Perugii, rywalizacja rozpocznie się od starcia Niemców z Estonią. Nasi zachodni sąsiedzi są zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Estończycy to bowiem jedna z najsłabszych drużyn w stawce. Następnie dojdzie do pojedynku Serbów ze Szwajcarami. Tu po łatwe trzy punkty powinni sięgnąć Serbowie.

Ciekawie zapowiada się mecz w grupie B, w którym Słowenia zmierzy się z Ukrainą. Słoweńcy wskazywani są jako jeden z czarnych koni mistrzostw Europy. W Warnie dojdzie także do spotkania Finów z Chorwatami.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Polska pokonała Ukrainę! Zobacz kulisy meczu ME

W "polskiej" grupie C dojdzie do jednego meczu. Jeden z gospodarzy turnieju - Macedonia Północna - zagra z Danią. Obie drużyny wskazywane są jako outsiderzy grupy, ale wygrana może je przybliżyć do awansu do fazy pucharowej.

W Tel Awiwie turniej rozpoczną Francuzi, a ich pierwszym rywalem będzie nieobliczana reprezentacja Turcji. W Izraelu dojdzie także do starcia Rumunów z Portugalczykami.

Plan dnia:

Grupa A (Perugia):

Niemcy - Estonia (godz. 18:00)

Szwajcaria - Serbia (godz. 21:00)

Grupa B (Warna):

Słowenia - Ukraina (godz. 17:30)

Finlandia - Chorwacja (godz. 20:30)

Grupa C (Skopje):

Macedonia Północna - Dania (godz. 20:00)

Grupa D (Tel Awiw):

Turcja - Francja (godz. 17:00)

Rumunia - Portugalia (godz. 20:00)

Czytaj także: Polki ciężko przeżyły kontuzję Niemki. "Nie jest łatwo patrzeć na cierpienie rywalki" Demolka w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)