Nadspodziewana przewaga w meczu GKS-u Katowice z Treflem Gdańsk

Im dłużej trwał mecz, tym większa była przewaga zawodników Trefla Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta zwyciężyła 3:0 z GKS-em Katowice na początek sezonu w PlusLidze.

siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
W ostatnim meczu w PlusLidze, zaplanowanym na niedzielę, zmierzyły się zespoły, które we wcześniejszych sezonach często plasowały się w środku tabeli, a w bezpośrednich konfrontacjach toczyły wyrównane starcia.

Od początku niedzielnego meczu na boisku lepiej prezentowali się gdańszczanie, którzy mieli więcej argumentów siatkarskich. W pierwszym secie goście zwyciężyli 25:22. Najwięcej punktów dla Trefla zdobywał Kewin Sasak, a mocną bronią zespołu byli bloki oraz wybloki.

Drużyna z Trójmiasta absolutnie nie zamierzała zwalniać i w drugim secie odniosła jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwo 25:20. Gospodarze wyglądali na bezradnych i nie pomagały im zmiany personalne. Na boisku pojawiali się coraz to nowi siatkarze z województwa śląskiego, ale nie zmieniali oni zasadniczo sytuacji w meczu.

Trefl nie wypuścił przeciwnika ze swojego siatkarskiego uścisku. Początek trzeciego seta pokazał, że drużyna z Gdańska nie zamierza pozwolić sobie na jakiekolwiek rozprężenie. Wynik 25:18 pokazał jasno, któremu klubowi należał się komplet punktów na dobry początek sezonu w PlusLidze.

GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)

GKS: Waliński, Usowicz, Kozub, Szymański, Krulicki, Jarosz, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Domagała, Vasina, Adamczyk

Trefl: Niemiec, Droszyński, Orczyk, Urbanowicz, Sasak, Sawicki, Koykka (libero) oraz Martinez, Nasewicz, Zaleszczyk

MVP: Kewin Sasak (Trefl)