Dwa ciekawe starcia w PlusLidze. Grot Budowlani powalczą o triumf w Lidze Mistrzyń

We wtorek do rywalizacji wrócą kluby rywalizujące w Lidze Mistrzyń. Wyjazd do Słowenii na mecz z Calcit Kamnik czeka ekipę Grot Budowlanych Łódź. Do tego odbędą się dwa spotkania w PlusLidze.

Łukasz Witczyk
siatkarki Grot Budowlani Łódź Materiały prasowe / Tauronliga / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlani Łódź
Na inaugurację Ligi Mistrzyń zespół Grot Budowlanych Łódź musiał uznać wyższość SC Potsdam i to w trzech setach. Teraz łodzianki liczą na rehabilitację w spotkaniu ze słoweńskim Calcitem Kamnik. Na papierze za faworytki można uznać polski zespół. Calcit przed własną publicznością będzie chciał jednak odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. Zwłaszcza, że spotkanie z Fenerbahce było kompletnie nieudane. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

We wtorek odbędzie się także inne spotkanie w tej grupie Ligi Mistrzyń. SC Potsdam i Fenerbahce Stambuł mają po jednym zwycięstwie i to w stosunku 3:0. Turecka drużyna jest jednym z faworytów do wygrania w całych rozgrywkach, ale ekipa z Niemiec będzie chciała zatrzymać wyżej notowanego przeciwnika. W zespole gości jedną z liderek jest Magdalena Stysiak.

Do jednego spotkania dojdzie w grupie A. Tam Volley Mulhouse Alsace zmierzy się z Vero Volley Monza. W pierwszych spotkaniach włoska drużyna wygrała 3:0 z Jedinstvo Stara Pazova. Z kolei ekipa Mulhouse uległa - też w trzech setach - VakifBankowi Stambuł.

Wtorek będzie stał nie tylko pod znakiem rywalizacji w Lidze Mistrzyń. W Kędzierzynie-Koźlu przetrzebiona kontuzjami Grupa Azoty ZAKSA zmierzy się z GKS-em Katowice. Śląski zespół jak dotąd nie odniósł żadnego zwycięstwa i będzie chciał wykorzystać problemy przeciwników. Z kolei w Bełchatowie miejscowa PGE GiEK Skra rywalizować będzie z Treflem Gdańsk.