Włoski siłacz wygrał, choć to nie był spacerek

Itas Trentino z pierwszym zwycięstwem w grupie Ligi Mistrzów. Pokonanie 3:1 ACH Volley Lublana wymagało wysiłku. Po komplet punktów sięgnęli również Berlin Recycling Volleys i Ziraat Bankasi Ankara.

Mecz Ligi Mistrzów: Itas Trentino - ACH Volley Lublana Materiały prasowe / CEV / Mecz Ligi Mistrzów: Itas Trentino - ACH Volley Lublana
W czwartek kluby dokończyły pierwszą kolejkę w grupach Ligi Mistrzów. Najciekawsze dla kibiców w Polsce było przegrane 1:3 starcie Asseco Resovii Rzeszów z Tours VB. Poza halą Podpromie rywalizacja toczyła się w trzech miejscach.

W grupie Resovii doszło do jeszcze jednego meczu. Jego faworytem był Itas Trentino. Atut własnej hali tym bardziej obligował go do zdobycia kompletu punktów. Gospodarze zwyciężyli 3:1 z ACH Volley Lublana, a potknięcie zaliczyli w drugim secie, krótko po wysokiej wygranej w pierwszej partii. Trudna była również czwarta runda rozstrzygnięta na przewagi. Liderem w ofensywie Itasu był Kamil Rychlicki, który atakował z wysoką skutecznością.

Kolejne pewne zwycięstwo klubu z Bundesligi na początek walki w grupie Ligi Mistrzów. Berlin Recycling Volleys wygrał 3:0 z Benficą Lizbona. Najtrudniej o pokonanie przeciwnika z Portugalii było w pierwszym secie, który zakończył się grą na przewagi. Następnie, im dłużej trwało starcie, tym większa była przewaga zespołu z Berlina. Adam Kowalski pojawił się na boisku w drugim secie jako zmiennik.

Najdłużej toczyła się rywalizacja w belgijskim Roeselare. Knack wysoko zawiesił poprzeczkę siatkarzom Ziraatu Bankasi Ankara. Turecka drużyna ma dużą ochotę na namieszanie w Lidze Mistrzów i za dobrą wróżbę może przyjmować zwycięstwo 3:1. Nie było o to łatwo, ponieważ dwa sety zamknęła dopiero wynikiem 26:24.