Włoskie kluby zrobiły swoje. Jeden z nich pomógł Resovii

Czwartek w Lidze Mistrzów dla gospodarzy. Po komplet punktów sięgnęli Itas Trentino, Cucine Lube Civitanowa oraz Greenyard Maaseik. Na drugie miejsce w grupie przesunęła się Asseco Resovia Rzeszów.

Mecz Ligi Mistrzów: Itas Trentino - ACH Volley Lublana Materiały prasowe / CEV / Mecz Ligi Mistrzów: Itas Trentino - ACH Volley Lublana
Itas Trentino rządzi niepodzielnie w grupie, w której rywalizuje między innymi Asseco Resovia Rzeszów. W czterech kolejkach nie pozwolił sobie na zgubienie ani jednego punktu i przegrał w zaledwie dwóch setach. Tym razem włoski zespół zwyciężył 3:0 z Tours VB. W ten sposób umocnił się na prowadzeniu w tabeli i zarazem pozwolił Resovii przesunąć się na drugie miejsce premiowane udziałem w barażach o ćwierćfinały.

Inna włoska drużyna Cucine Lube Civitanova również wywiązała się z roli faworyta i gospodarza. Każde inne rozstrzygnięcie w meczu Lube z Lviami Praga niż 3:0 byłoby zaskoczeniem. Co prawda czeska drużyna próbowała podjąć walkę, ale skończyło się na próbach. We wszystkich partiach Lvi przekraczały granicę 20 punktów, ale w każdym na swoim postawił faworyt. Lube ma komplet 12 punktów i 12 wygranych setów w grupie.

Do najdłuższego w czwartek starcia Ligi Mistrzów doszło w Belgii. Greenyard Maaseik mierzył się z C.S.M Arcadą Galati. O wyższości drużyn w pierwszym, drugim oraz trzecim secie decydowała najniższa możliwa przewaga dwóch punktów. W dwóch z nich lepszy był Greenyard, a rozpędzony pokazał wyższość przekonującym wynikiem 25:14 w czwartej rundzie. Tym samym gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:1.