Jest najlepszym polskim siatkarzem. Jego wykształcenie? Sam zobacz

Aleksander Śliwka to lider reprezentacji Polski i najlepszy siatkarz w naszym kraju. Zawodnik postawił nie tylko na sport, ale także edukację. Niewielu fanów wie, że Śliwka ma wyższe wykształcenie.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Aleksander Śliwka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Aleksander Śliwka
W ostatnim plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca w kraju, Aleksander Śliwka zajął trzecie miejsce. Wyprzedzili go jedynie żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik oraz liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek. Dla Śliwki to najlepszy okres w karierze, choć obecnie leczy on kontuzję.

Lista jego sukcesów jest bardzo długa. W poprzednim sezonie wraz z reprezentacją Polski wygrał Ligę Narodów i mistrzostwa Europy, a do tego wywalczył olimpijską kwalifikację. Z kolei z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle po raz trzeci z rzędu sięgnął po Ligę Mistrzów.

Śliwka postawił nie tylko na sport, ale także i edukację. Priorytetem było dla niego zdobycie wyższego wykształcenia. Zrobił to na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, gdzie naukę rozpoczął w 2015 roku. Był pilnym studentem, którego chwaliły nie tylko władze uczelni, ale także minister nauki i szkolnictwa wyższego. Otrzymał on stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe.

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

W 2018 roku Śliwka obronił pracę licencjacką, a tematem jego pracy były zasady żywienia i przygotowania hoteli dla siatkarzy w trakcie sezonu ligowego. Śliwka poszedł za ciosem i uczęszczał na studia magisterskie.

W 2021 roku obronił pracę magisterską, która analizowała działania marketingowe jednego z polskich klubów siatkarskich. Tym samym może szczycić się tytułem magistra. To może mu otworzyć wiele drzwi po zakończeniu kariery sportowej.

- Jako student WSIiZ cechował się wysoką samodyscypliną, charakterystyczną dla sportowców, potrafił efektywnie pogodzić swoje obowiązki i osiągnąć dobre wyniki w nauce. Był również znany z skromności i szacunku w kontaktach z uczelnią i jej pracownikami - powiedział dr Agata Gemzik-Salwach, Dziekan Kolegium Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania i promotor jego pracy magisterskiej.

Śliwka to jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. Jeszcze jako student wraz z naszą reprezentacją wywalczył tytuł mistrza świata. Ciekawostką jest, że Aleksander Śliwka pochodzi z rodziny związanej z siatkówką, a jego rodzice oraz dwie siostry i młodszy brat również uprawiali ten sport.

Czytaj także:
Ambitnie walczyła o piłkę. Nagle doszło do "nokautu"
ZAKSA nie może sobie pozwolić na wpadkę. Sprawdź siatkarski plan dnia

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×