Trzymajmy za nich kciuki. Polscy siatkarze zawalczą o IO w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZPS / Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco
Materiały prasowe / PZPS / Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco w środę rozpocznie walkę o przepustkę na igrzyska paraolimpijskie w Paryżu. To będzie ogromne wyzwanie, ponieważ do zgarnięcia jest tylko jeden bilet.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk paraolimpijskich w Paryżu w siatkówce na siedząco odbędzie się w dniach 3 - 10 kwietnia, a areną tych zmagań będzie hala w chińskim Dali. O jeden bilet na najważniejszą imprezę czterolecia będzie rywalizować aż osiem zespołów, w tym Polacy.

Biało-Czerwoni wystąpią w składzie: Dariusz Cegiełka, Tomasz Grell, Dawid Kołodziej, Tomasz Labocha, Marek Libich, Marcin Polak, Piotr Siciński, Karol Szewczyk, Jacek Tomczak, Piotr Truszkowski, Rafał Wojtowicz. Trenerem kadry jest Bożydar Abadżijew, a jego asystentem Dawid Woźny.

Reprezentacja Polski do Azji udała się już w Wielki Piątek, a rywalizację o historyczny awans na tę wielką imprezę rozpocznie w środę - od starcia z Ukrainą. - Osiem lat temu po raz pierwszy startowaliśmy w takim turnieju kwalifikacyjnym. Wtedy nie mieliśmy drużyny, która stwarzałaby możliwość awansu, jechaliśmy tam bardziej po doświadczenie - wspominał selekcjoner kadry.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Od tego czasu reprezentacja zmieniła się znacząco, tylko trzech zawodników z tamtej grupy jest teraz w składzie, a ci którzy uzupełnili obecnie reprezentację to zupełnie inna jakość, inne warunki fizyczne i inna determinacja do treningu. Teraz mamy drużynę, która cały czas się rozwija i ma duży potencjał. Bardzo realnie myślałem o igrzyskach w Los Angeles za cztery lata, ale skoro teraz pojawiła się taka szansa trzeba próbować ją wykorzystać - opowiadał Bożydar Abadżijew w rozmowie z PZPS.

Rywale Polski? Ukraina, Chorwacja, Chiny, Kanada, USA, Irak i Japonia. Turniej kwalifikacyjny rozgrywany będzie w formule "każdy z każdym", a następnie dwie najlepsze ekipy spotkają się ze sobą ponownie - już w wielkim finale, którego stawką będzie bilet na igrzyska paraolimpijskie.

Polacy swoje mecze będą rozgrywać o godzinie 9:00 czasu lokalnego, czyli o 3:00 czasu polskiego.

Harmonogram meczów reprezentacji Polski: Środa (3 kwietnia)

3:00 / Ukraina - Polska

Czwartek (4 kwietnia) 3:00 / Polska - Chorwacja

Piątek (5 kwietnia) 3:00 / Chiny - Polska

Sobota (6 kwietnia) 3:00 / Polska - Kanada

Niedziela (7 kwietnia) 3:00 / USA - Polska

Poniedziałek (8 kwietnia) 3:00 / Polska - Irak

Wtorek (9 kwietnia) 3:00 / Japonia - Polska

Środa (10 kwietnia) 5:00 / finał

Czytaj także: Warta nie miała litości. Czarny scenariusz ZAKSY coraz bliżej Wilfredo Leon w PlusLidze. Zdradził, co zaważyło na jego decyzji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)