Bolesny cios dla Amerykanek w Lidze Narodów Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja USA
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja USA

Turniej finałowy Ligi Narodów Kobiet bez reprezentacji USA? Na kolejkę przed końcem części zasadniczej jest poza miejscami premiowanymi awansem. To konsekwencja porażki 1:3 z Włoszkami.

Włochy okazały się gorsze niż Amerykanki jedynie w drugim secie. Następnie odzyskały inicjatywę i odniosły zwycięstwo 3:1. W ten sposób nie pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie ani jednego punktu do tabeli. Z kolei Italia przeskoczyła na trzecią pozycję jedynie za Brazylię oraz Polskę. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego traci do Biało-Czerwonych tylko dwa punkty, więc ma jeszcze możliwość wyprzedzenia ich w ostatniej kolejce.

Z kolei Amerykanki są poza miejscami premiowanymi awansem do ćwierćfinałów. Co prawda w ostatniej kolejce mogą powrócić do najlepszej siódemki, ale warunkiem jest zwycięstwo w niełatwym meczu przeciwko Japonii.

W meczu Kanady z Francją nie doszło do niespodzianki. Drużyna z Ameryki Północnej zwyciężyła 3:0. W pierwszym i w drugim secie Francuzki praktycznie nie podjęły walki, nie przekroczyły granicy 20 punktów. Najbardziej zacięta rywalizacja była w trzeciej, ostatniej partii. Została ona podsumowana grą na przewagi i ostatecznie punktem na 31:29 dla Kanadyjek.

Włochy - USA 3:1 (25:17, 19:25, 25:15, 25:21)

Kanada - Francja 3:0 (25:14, 25:18, 31:29)