Szok. Niewiarygodny punkt Bartosza Kurka [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport
Twitter / Polsat Sport

W czwartkowym ćwierćfinale Ligi Narodów, w którym Polska pokonała 3:1 Brazylię, nie brakowało walki. Przykładem może być efektowny punkt zdobyty przez Bartosza Kurka w czwartym secie, który całkowicie zaskoczył rywali.

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy siatkarze mają za sobą bardzo udaną fazę grupową Ligi Narodów. Triumfatorzy ubiegłorocznej edycji odnieśli bowiem 10 zwycięstw i ponieśli tylko dwie porażki.

W ćwierćfinale zawodnicy Nikoli Grbicia zmierzyli się z reprezentacją Brazylii. Była to więc okazja na rewanż za porażkę w fazie grupowej. Podczas rywalizacji z drugim tygodniu w japońskiej Fukuoce Canarinhos pokonali bowiem naszą drużynę 3:1.

Cel ten udało się zrealizować. Początek czwartkowego meczu nie był jednak pomyślny dla naszej drużyny, która przegrała pierwszą partię do 18. W trzech kolejnych górą byli już gospodarze, niesieni żywiołowym dopingiem publiczności. W każdym kolejnym secie Polacy oddawali rywalom coraz mniej punktów, by finalnie wygrać 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16).

W pojedynku z Brazylią nie brakowało efektownych akcji, wynikających z ogromnej woli walki o każdą piłkę. Idealnym przykładem może być sytuacja z połowy czwartej odsłony, kiedy nasi siatkarze rozpoczęli swój koncert i dobili rywali. Po potężnym serwisie Ricardo Lucarellego Tomasz Fornal nie utrzymał przyjęcia i piłka poleciała poza boisko.

Od razu ruszył do niej Bartosz Kurek, który zatrzymał się na bandzie reklamowej, ale zdołał utrzymać ją w grze. Instynktowne i ratunkowe odbicie jedną ręką okazało się być złotym dotykiem. Piłka przeleciała bowiem na brazylijską stronę, tuż za siatkę, całkowicie zaskakując rywali. W naszych szeregach efektowny punkt kapitana wywołał z kolei ogromną radość i uśmiech na twarzach zawodników Grbicia.

Reprezentacja Polski dzięki zwycięstwu nad groźnym rywalem nadal ma szansę na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu i wygranie Ligi Narodów. W półfinale nasi siatkarze zmierzą się z Włochami lub Francją. Faworytami do zwycięstwa będzie druga z drużyn, bowiem mistrzowie świata przyjechali do Łodzi rezerwowym składem.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty