Wyróżniający się Semeniuk i dobre otwarcie obrońców tytułu

WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Kamil Semeniuk

Broniąca tytułu mistrza Włoch Sir Susa Vim Perugia otworzyła sezon 2024/25 w Serie A. W pierwszym meczu ekipa Kamila Semeniuka pokonała Ranę Verona w trzech setach, a polski przyjmujący został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Zespół Perugii jeszcze przed rozpoczęciem regularnych rozgrywek w Serie A miał powody do świętowania. Tydzień temu podopieczni Angelo Lorenzettiego po raz trzeci z rzędu sięgnęli po Superpuchar Włoch. W finale drużyna Kamila Semeniuka po pięciosetowej batalii pokonała Itas Trentino.

W pierwszej kolejce włoskiej ligi Sir Susa Vim Perugia zmierzyła się z drużyną Rana Verona. Obrońcy tytułu byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i wywiązali się z tej roli, triumfując przed własną publicznością 3:0. Mimo jednostronnego wyniku mecz jednak nie należał do łatwych.

Najwięcej emocji zdecydowanie przyniósł pierwszy set zakończony na przewagi. W nim zespół z Werony mimo sporej straty potrafił w końcówce doprowadzić do remisu i napsuć faworytom sporo krwi. Perugia jednak wyszła z kłopotów obronną ręką, pokazując klasę w decydujących akcjach.

W dwóch kolejnych odsłonach również nie brakowało wyrównanej walki. To jednak zespół Perugii nadawał tempo rywalizacji. Siatkarze tego klubu dominowali przede wszystkim w elemencie zagrywki, która otwierała im drogę do skutecznych ataków i efektywnej pracy na siatce. Taka dyspozycja pozwoliła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Jednym z liderów Perugii był niewątpliwie Semeniuk. Polak odnotował świetny występ, będąc najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Przyjmujący zdobył łącznie 14 "oczek", błyszcząc przede wszystkim w elemencie zagrywki. Taka postawa reprezentanta Polski została nagrodzona statuetką MVP.