Rywal Aluprofu w LM gromi w lidze i Pucharze Turcji

Drużyna FenerbahceAcibadem Stambuł staje się powoli fenomenem w światowej siatkówce żeńskiej. Takiego bilansu zwycięstw i setów nie miał dawno żaden zespół. Siatkarki ze Stambułu wygrały siedemnaście oficjalnych spotkań nie ponosząc żadnej porażki! Mają także znakomity bilans setów 51:2. Tym razem rozprawiły się z İller Bankasi Ankara 3:0 oraz w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Turcji z Galatasarayem Stambuł, również bez straty seta.

Paweł Sala
Paweł Sala

Siatkarki FenerbahceAcibadem Stambuł pewnie prowadzą w lidze tureckiej. Na rozegranych dotychczas jedenaście spotkań nie poniosły żadnej porażki. Mają także fantastyczny bilans setów (33:1). W ostatniej kolejce przed końcem Starego Roku nie dały szans İllerowi Bankasi Ankara, zwyciężając pewnie 3:0. Trener Fenerbahce, Holender Jan de Brandt dał tym razem odpocząć pierwszej rozgrywającej Naz Aydemir oraz Chorwatce Nataszy Osmokrović. Obie zawodniczki rozpoczęły pojedynek na ławce rezerwowych. Zespół Fenerbahce nie dał większych szans rywalkom ze stolicy Turcji. W żadnym z setów nie pozwolił podopiecznym Burhana Canpolata zdobyć więcej niż 17 oczek. Przyjezdne nie były w stanie postawić skutecznego bloku na najlepszej atakującej Fenerbahce, Jekaterinie Gamowej. Drużyna ze Stambułu, mająca najlepszą obronę w lidze, pokazała miejsce w szeregu kolejnemu przeciwnikowi.

11. kolejka ligi tureckiej siatkarek:

FenerbahceAcibadem Stambuł - İller Bankasi Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)

FenerbahceAcibadem: Blom, İpek, Dirickx, Seda, Rasna, Gamowa, Songül (libero) oraz Naz, Osmokrović.

İller Bankasi: Elif, Sinem, Meryem, Aneta Germanowa, Alessya Safronowa, Tuğçe, Seval (libero) oraz Ezgi, Selin.

Sędziowie: Ozan Sarikaya, Aydin Ay.

Wyjazdowe spotkanie w ramach Pucharu Turcji zakończyło się pomyślnie dla siatkarek FenerbahceAcibadem. Przyjezdne podejmowały w derbach Stambułu ekipę Galatasarayu, która obecnie zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach ligi tureckiej z dorobkiem 23 punktów przy bilansie setów 26:13. Fenerbahce objęło szybko prowadzenie 15:9, jednak błędy przydarzyły się w przyjęciu Nihan Yeldan. Galatasaray doszedł na trzy punkty do rywalek (13:16). Końcówka należała jednak do przyjezdnych, które zwyciężyły do 19. Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry (8:7 dla FenerbahceAcibadem). Jednak potem znowu do głosu doszły skuteczne ataki podopiecznych de Brandta, które prowadziły 16:9. Galatasaray nie poddawał się i podjął walkę z faworyzowanymi uczestniczkami Ligi Mistrzyń. Doszedł rywalki na 20:22. W końcówce umiejętności siatkarskie pokazała Osmokrović, której ataku nie przyjęła libero Galaty. Blok Chorwatki na Ivanie Djerilisso zakończył odsłonę wynikiem 25:20. Trzeci set jeszcze lepiej rozpoczęły siatkarki Galatasarayu. Prowadziły nawet 12:8. Potem role znowu się odwróciły i to przyjezdne wyszły na prowadzenie 20:15. Set zakończył się wynikiem 25:20, a cały mecz 3:0 dla niepokonanej od siedemnastu spotkań ekipy Jana de Brandta.