Najważniejsza była dobra zabawa - relacja z meczu gwiazd PlusLigi Kobiet

Siatkarki w meczu gwiazd PlusLigi Kobiet wystąpiły w specjalnych koszulkach z ich pseudonimami, co już zwiastowało, że nie będziemy mieli do czynienia z normalną grą. Przed spotkaniem zostały rozegrane zawody o Złotą Tarczę, które wygrała Joanna Mirek.

Anna Jawor
Anna Jawor

W trakcie meczu gwiazd obowiązywały trochę inne zasady gry w siatkówkę. Szybko wykorzystała to libero Zachodu Paulina Maj, która popisała się atakiem z drugiej linii. Punktu nie udało jej się zdobyć, ale zebrała oklaski od publiczności. Siatkarki ze Wschodu wyszły na prowadzenie 3:1 dzięki Joannie Mirek. Radość ze zdobytego "oczka" okazały, wykonując znany wszystkim z lekcji w-f... przewrót w tył. Zawodniczki Wschodu osiągnęły znaczna przewagę (13:6). W tym spotkaniu wszystko jednak było możliwe i atak Anny Barańskiej za dwa punkty zniwelował częściowo straty drużyny Zachodu (13:9). Po chwili gra bardzo się wyrównała i mieliśmy remis po 17. Przy stanie 20:18 dla Wschodu na zagrywkę weszła Paulina Maj i wykonała dwa serwisy, kopiąc piłkę nogą. As Sylwii Pyci dał ekipie Bogdana Serwińskiego i Waldemara Kawki piłkę setową (24:23). Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Wschodu (25:23) i przewrotem w tył w wykonaniu zawodniczek.

Drużyny w drugim secie wyszły w zmienionych składach. Na parkiecie zobaczyliśmy m.in. Annę Witczak i Martę Solipiwko. Libero Wschodu Mariola Zenik pozazdrościła swojej odpowiedniczce z przeciwnej drużyny Paulinie Maj i także spróbował swoich sił w ataku, który okazał się jednak autowy (5:7). Zachód bardzo chciał wyrównać stan rywalizacji i po zdobytym "oczku" przez Agnieszkę Kosmatkę prowadził 13:7. Przewaga ich systematycznie rosła, po ataku ze środka Katarzyny Mróz było już 17:10 dla Zachodu. Gdy brakowało im tylko dwóch punktów do zwycięstwa w tym secie, na rozegraniu Katarzynę Skorupę zastąpiła... Anna Barańska. Na placu gry pojawił się również trener Mariusz Wiktorowicz, który zaimponował swoją postawą w obronie. Seta zamknęła Helena Horka (16:25).

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. Początek partii to wyrównana gra obu zespołów. Po skutecznym bloku na Agnieszce Kosmatce (4:5) drużyna Wschodu zaprezentowała nowy sposób okazywania radości, podobny do tego jaki zawsze wykonuje reprezentacja Japonii. W ostatnim secie wszyscy postawili na zabawę. Trener Bogdan Serwiński na chwilę został drugim sędzią spotkania, siatkarki zabawiły się w cheerleaderki oraz w dziewczynki, które porządkują parkiet. Przy stanie 5:9 dla Zachodu szkoleniowiec... Aleksandra Jagieło wzięła czas dla swojej ekipy. Punkt z ataku wreszcie zdobyła Paulina Maj (9:14), a całe spotkanie zakończyło nieporozumienie na linii rozgrywająca Sylwia Pycia i środkowa Izabela Bełcik (9:15).

Wschód - Zachód 1:2 (25:23, 16:25, 9:15)

Wschód: Bełcik, Mirek, Pycia, Zaroślińska, Jagieło, Gajgał, Zenik (libero) oraz Sieczka, Witczak, Solipiwko, Haładyn

Zachód: Horka, Dziękiewicz, Skorupa, Kosmatka, Efimienko, B. Barańska, Maj (libero) oraz Bamber, Wołosz, A. Barańska, Kaczorowska, Mróz, Wiktorowicz

MVP Wschodu: Pycia

MVP Zachodu: Bamber