Serie A1: Po trzy sety w meczach Polaków, triumfowała tylko Macerata

Po tyle samo setów rozegrały w niedzielę zespoły Polaków występujących w Serie A1. Wyniki były jednak już różne. Lube Banca Marche Macerata Sebastiana Świderskiego 3:0 pokonała Tonno Callipo Vibo Valentię, a Prisma Taranto Zbigniewa Bartmana uległa 0:3 Sisleyowi Treviso. Itas Diatec Trentino Łukasza Żygadły w tej kolejce pauzował.

Anna Dmochowska

Środowa klęska w Lidze Mistrzów mobilizująco podziałała na zespół Lube Banca Marche Maceraty. Nie patyczkując się z rywalem, podopieczni Ferdinando De Giorgiego gładko 3:0 wygrali w niedzielnym spotkaniu 10. kolejki rundy rewanżowej. W żadnym z setów nie pozwolili Tonno Callipo Vibo Valentii przekroczyć progu 20 punktów, dominując w każdym i wypracowując sobie wyraźną przewagę. By tradycji stało się zadość, prym w zespole z Maceraty wiódł nie kto inny, tylko Igor Omrcen. Sebastian Świderski w tym spotkaniu nie pojawił się na boisku.

Również trzy sety rozegrał zespół Zbigniewa Bartmana. Były to jednak partie zwycięskie dla rywala Prismy Taranto, czyli dla Sisleya Treviso. Podopieczni Roberto Piazzy szybko uzyskali prowadzenie w pierwszej odsłonie i bez problemów utrzymali je do końca. Drugiego seta lepiej zaczął zespół Polaka (8:6), ale gospodarze szybko zniwelowali straty i wygrali kolejną partię. Trzecia była najbardziej wyrównana, ale w końcówce lepsi okazali się siatkarze Sisleya, których skutecznie do zwycięstwa prowadził MVP spotkania, Ricardo.

Zbigniew Bartman był dzisiaj jednym z dwóch najlepiej punktujących zawodników w swoim zespole: on i Cleber De Oliveira zapisali na swoich kontach po 10 punktów. Polak dziewięć z nich zdobył atakiem przy skuteczności 56 proc., a jeden blokiem. Bardzo kiepsko za to wypadł w przyjęciu, które wyniosło jedynie 15 proc.

Trzeci z Polaków w niedzielę nie pojawił i nie mógł pojawić się na ligowym parkiecie - Itas Diatec Trentino Łukasza Żygadły w 10. kolejce rundy rewanżowej pauzował.

Wyniki 10. kolejki rundy rewanżowej:
Trenkwalder Modena - CoprAtlantide Piacenza 3:0 (25:22, 34:32, 25:21)
Andreoli Latina - Marmi Lanza Verona 1:3 (25:15, 19:25, 11:25, 16:25)
Lube Banca Marche Macerata - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (25:18, 25:19, 25:18)
Bre Banca Lannutti Cuneo - Esse-ti Carilo Loreto 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)
Aran Cucine Abruzzo Pineto - Acqua Paradiso Monza 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)
Rpa-Luigibacchi.it - Perugia Yoga Forlì 3:2 (25:22, 27:25, 22:25, 20:25, 19:17)
Sisley Treviso - Prisma Taranto 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)
Pauzuje: Itas Diatec Trentino