Macie jednych z nalepszych zawodniów na świecie - komentarze po spotkaniu Polska - Japonia

Polscy siatkarze podnieśli się po niespodziewanej porażce z Iranem i w piątek pokonali gospodarzy Pucharu Świata, reprezentację Japonii 3:1. Dzięki tej wygranej Biało - Czerwoni awansowali na pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju.

Karolina Biesik

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Najważniejszą dla nas rzeczą jest zdobycie trzech kolejnych punktów i odniesienie zwycięstwa. Japonia zagrała dobrze w pierwszym secie. W dalszej części spotkania to my przejęliśmy kontrolę. Dobrze zafunkcjonowały u nas blok i zagrywka. Zawodnicy Japonii mają bardzo dobrze wytrenowane wszystkie elementy, ale blok jest ich największym problemem.

Tatsuya Ueta (trener reprezentacji Japonii): Polacy mają jednych z njalepszych graczy na świecie (Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek). Wczoraj zagraliśmy dobrze w bloku, ale dziś ten element u nas nie zadziałał. Kiedy Polacy zaczęli nas blokować musieliśmy zmienić naszą taktykę. Nasze przyjęcie również było w dzisiejszym meczy złe. To była główna przyczyna porażki w tym meczu.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Jest to kolejny szczęśliwy dzień dla naszego zespołu. Mecz z Japonią był dla nas trudny, ponieważ Japończycy bardzo dobrze grają w obronie. Jednak nie mogli nas zatrzymać od drugiego seta, gdyż graliśmy bardzo silnie w ataku.

Daisuke Usami (kapitan reprezentacji Japonii): Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze zarówno na zagrywce jak i w przyjęciu. Od drugiego seta oba elementy zdecydowanie się pogorszyły. Musimy uzbroić się w cierpliwość i spróbować poprawić się w następnych meczach.