Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Popik trenerem Aluprofu, Wiktorowicz z nową rolą w klubie?

Kto w nowym sezonie poprowadzi siatkarki BKS-u Aluprof? Na to pytanie bielscy kibice próbują sobie odpowiedzieć już od czasu zakończenia nieudanych dla klubu rozgrywek 2011/2012. Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć portalowi SportoweFakty.pl, najbliżej posady pierwszego szkoleniowca bielszczanek jest Wiesław Popik. Nie oznacza to jednak, iż Mariusz Wiktorowicz odejdzie z klubu.
Paweł Sala
Paweł Sala

Po nieudanym sezonie 2011/2012 dla BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, nikt w klubie nie ukrywał, iż zespół czekają znaczące zmiany. Potwierdził to prezes Czesław Świstak, który zamierza poważnie zaangażować się w budowę drużyny na kolejne rozgrywki. W ubiegłym roku dał wiele swobody w konstruowaniu składu trenerowi Mariuszowi Wiktorowiczowi. Wybory Wiktorowicza nie przyniosły spodziewanych w klubie efektów. Teraz ma się to zmienić, a nowy szkoleniowiec ma mieć bardziej uwiązane ręce.

Odejście Wiktorowicza jest już przesądzone. Trener nie spełnił oczekiwań klubu, który w rocznicowym (90-lecie powstania) roku nie powiększył swojej kolekcji medalowej o żadne trofeum. Mimo to działacze BKS-u Aluprof nie zamierzają całkowicie rezygnować z jego usług. Związany od 5 lat z Aluprofem Wiktorowicz w najtrudniejszych momentach był z zespołem. Dwa razy przejmował go awaryjnie w trakcie sezonu, i dwa razy kończył rozgrywki z medalem. Ponoć włodarze Aluprofu zastanawiają się nad powierzeniem mu jakiejś funkcji w klubie. 

Kto zatem przejmie drużynę siatkarek z Bielska-Białej po Wiktorowiczu? Od jakiegoś czasu dużo mówiło się o byłym selekcjonerze reprezentacji Polski Jerzym Matlaku. Doświadczony trener po odwołaniu z kadry wiele razy pojawiał się na meczach Aluprofu w hali przy ulicy Rychlińskiego. Spekulowano, iż to właśnie Matlak może objąć posadę w Bielsku-Białej, gdzie zresztą w swojej karierze trenerskiej już pracował jako szkoleniowiec BKS-u Stal - dzisiejszego Aluprofu. Matlakowi bliżej jest jednak teraz do Atomu Trefla Sopot. 

Z kandydowania do posady w BKS-ie sam "skreślił się" także Włoch Mauro Masacci. Były opiekun Organiki Budowlanych Łódź mógł zostać zatrudniony w Bielsku-Białej, gdzie prezesem klubu jest członek władz włoskiego koncernu na Polskę - Fiat Auto Poland. Masacci powiedział jednak za dużo na konferencji prasowej po jednym z meczów pomiędzy BKS-em Aluprof a Organiką Budowlanymi. Doszło wówczas do małej scysji między Masaccim i Świstakiem, któremu Włoch chciał przerwać wypowiedź. Prezes Aluprofu w języku obcokrajowca powiedział kilka mocnych słów.

Częstym bywalcem hali w Bielsku-Białej był ostatnio również Wiesław Popik. Były trener Organiki Budowlanych, a tymczasowo także reprezentacji Polski karierę tak zawodniczą, jak i trenerską rozpoczynał w Bielsku-Białej - w klubie siatkarzy BBTS. Z bielszczanami w sezonie 2003/2004 odniósł największy sukces dla tego klubu, awansując do Polskiej Ligi Siatkówki. Jak się później okazało, był to jedyny sezon BBTS-u w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szkoleniowiec jest powszechnie szanowany w bielskim środowisku siatkarskim, a kibice pamiętają o jego zaangażowaniu na rzecz siatkówki w tym mieście.

Jak ustalił nieoficjalnie portal SportoweFakty.pl, to właśnie Popik jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia sterów trenerskich w Aluprofie.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • chieri Zgłoś komentarz
  Ale wymyslili z tym Popikiem... W trakcie sezonu pewnie go zwolnia i na jego miejsce wskoczy... Mariusz, no bo bedzie nadal pracowal w klubie. Dzialacze Bielska mnie oslabiaja...
  • p_sala Zgłoś komentarz
   Popik to dobry trener, to by był dobry ruch działaczy choć szkoda mi Wiktorowicza, bo niesłusznie go potraktowano. Ale jeżeli już będzie zmuszony odejść to Popik jest godnym następcą
   • muse Zgłoś komentarz
    Hahahaha... Zarząd ma nową funkcję dla Wiktorowicza? Chyba funkcję strażaka, żeby znowu uratował zespół przed fatalnym wynikiem. Zarząd BKS-u jest coraz bardziej śmieszny, to się
    Czytaj całość
    ociera o kpinę. Żal im, żeby Mariusz odszedł do innej drużyny to chcą go za wszelką cenę zatrzymać.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×