Turniej w Policach: Pięć setów w rywalizacji Chemika i Aluprofu, gospodynie wygrywają turniej

Chemik Police wygrał II Turniej o Puchar Prezesa Grupy Azoty. Beniaminek Orlen Ligi zwyciężył we wszystkich spotkaniach turnieju.

Paweł Sala
Paweł Sala

Chemik Police już z Małgorzatą Glinką-Mogentale w składzie wygrał II turniej o Puchar Prezesa Grupy Azoty. Beniaminek Orlen Ligi nie dał szans niemieckiemu SC Dresdner, natomiast spore problemy sprawiły gospodyniom siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała.

W meczu z Niemkami trener Mariusz Wiktorowicz wystawił nieco mocniejszy skład od pierwszych minut niż przeciwko bielszczankom. Zagrały m.in. Agata Sawicka, wspomniana Glinka-Mogentale oraz Ana Bjelica. Dobre zawody rozegrała "Maggie", która kończyła mnóstwo ataków i miała sporo bloków. Polski zespół przegrał minimalnie pierwszy set, ale w kolejnych rozkręcał się i zwyciężył zasłużenie.

Dwa pięciosetowe pojedynki stoczyły z kolei siatkarki BKS Aluprof. Oba jednak ostatecznie przegrały w tie-breakach. W mocniejszym składzie uległy 2:3 niemieckiemu Dresdner SC. Ostatnie spotkanie z Chemikiem również było zacięte. BKS prowadził już 2:0 po setach do 20 i 15, aby ostatecznie w piątej odsłonie przegrać 11:15.