Puchar CEV: Ekipa Łukasza Szarka wyeliminowała Cuneo! Znamy rywala PGE Skry w kolejnej rundzie

Zespół polskiego przyjmującego Łukasza Szarka, niemiecki TV Ingersoll Buhl, sprawił niespodziankę i wyeliminował z Pucharu CEV ekipę Bre Banca Lannutti Cuneo.

Tomasz Rosiński

Po tym jak drużyna z Cuneo zwyciężyła w Niemczech 3:2, wydawało się, że przed własną publicznością postawi kropkę nad "i", awansując do kolejnej rundy Pucharu CEV. Tak się jednak nie stało, gdyż zespół z Buhl postawił trudne warunki najpierw wygrywając tie-breaka, a później "złotego" seta! Szarek pojawił się w tym pojedynku z ławki rezerwowych.

Wciąż w CEV Cup będą rywalizować Paok Saloniki (Grecja), Arago de Sete (Francja) oraz Generali Unterchahing (Niemcy), które będzie rywalem PGE Skry Bełchatów w 1/4 finału (pierwszy mecz 14-16 stycznia 2014 roku).
Łukasz Szarek do TV Ingersoll Buhl przeszedł z AZS-u Olsztyn Łukasz Szarek do TV Ingersoll Buhl przeszedł z AZS-u Olsztyn
Wyniki środowych meczów rewanżowych 1/8 finału Pucharu CEV:

Bre Banca Lannutti Cuneo - TV Ingersoll Buhl 2:3 (22:25, 25:27, 25:15, 25:21, 13:15) Złoty set: 12:15

Bre Banca Lannutti Cuneo: Gonzalez, Rouzier, Kohut, De Togni, Antonow, Rauwerdink, De Pandis (libero) oraz Maruotti, Alletti, Coscione.

TV Ingersoll Buhl: Jacobsen, Prolingheuer, Vogel, Aganits, Hohne, Sunder, Molnar (libero) oraz Szarek, Lagzdins.

Awans: TV Ingersoll Buhl

***

Cai Voleibol Teruel - Generali Unterchahing 3:1 (25:22, 26:24, 20:25, 25:21) Złoty set: 12:15

Awans: Generali Unterchahing

Paok Saloniki - Radnicki Kragujevac 3:1 (17:25, 25:21, 25:23, 26:24)

Awans: Paok Saloniki

S.C.M. Craiova - Arago de Sete 2:3 (19:25, 22:25, 25:22, 25:20, 17:19)

Awans: Arago de Sete

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Szwajcaria podbita - relacja z meczu Volley Amriswil - PGE Skra Bełchatów Puchar CEV: Bułgarzy grają dalej