Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mecz nr 2): oceny SportoweFakty.pl

Michał Biegun
Oceny siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (w skali 1-6):

Rozgrywający:

Paweł Zagumny - 3,5

Ocena za występ rozgrywającego ZAKSY jest obniżona z uwagi na kłótnie z arbitrem na początku pierwszego seta przy stanie 4:3, za którą został ukarany czerwoną kartką, po tym jak wykopał piłkę w powietrze. Wrócił na boisko w drugim secie, a w trzeciej i czwartej partii ewidentnie przyczynił się do wygranych swojego zespołu. Imponował rozegraniami w kontratakach.

Grzegorz Pilarz - 3

Rezerwowy rozgrywający kędzierzynian w pierwszej partii udanie zastąpił Zagumnego oraz swoim serwisem pozwolił gościom na odrobienie strat. Niestety w drugim secie nie poradził sobie z udźwignięciem ciężaru gry na swoich barkach.

Środkowi:

Łukasz Wiśniewski - 4

W ataku (9/16 - 56%) oraz bloku (3 oczka) popularny "Wiśnia" utrzymał poziom z wtorku. W Jastrzębiu-Zdroju w obydwu meczach pokazał się kibicom z dobrej strony. Sporo problemów rywalom sprawił jego kąśliwy serwis.

Marcin Możdżonek - 4

W odróżnieniu od Wiśniewskiego, były kapitan reprezentacji Polski obniżył loty w ataku (zaledwie 4 skończone piłki na 11), ale na jego korzystną ocenę wpłynęło aż 6 punktowych bloków.

Przyjmujący:

Michał Ruciak - 4

Reprezentacyjny przyjmujący utrzymał poziom perfekcyjnego odbioru zagrywki z wtorku. Zaliczył kilka udanych obron, a w ataku skończył 6 piłek na 13. W obliczu jego problemów zdrowotnych z meczu z Resovią, Ruciak rozegrał na Śląsku dwa solidne spotkania.

Dick Kooy - 4

Holenderski przyjmujący spisał się w środę o wiele lepiej niż poprzedniego dnia. Kibice wreszcie mieli okazję obserwować jego walory w ataku (15/36 - 42%), szczególnie z szóstej strefy. W tie-breaku miał w górze piłkę meczową, którą posłał po bloku w aut, co uszło uwadze sędziów.

Wojciech Ferens grał zbyt krótko, aby ocenić

Atakujący:

Dominik Witczak - 4

Co prawda atakujący powołany przez Stephana Antigę rozegrał średni mecz w ataku (zaledwie 4 skończone próby na 12), jednak w drugim i trzecim secie, gdy pojawiał się na zagrywce potrafił seriami odrzucać rywali od siatki. Jego serwisowe bomby sprawiały jastrzębianom sporo problemów odbiorze.

Grzegorz Bociek - 4

W drugim secie zastąpił w ataku Witczaka i w poczynaniach ofensywnych ZAKSY dał dobrą zmianę. Zdobył 18 punktów, z czego aż 16 po skutecznych zbiciach.

Libero:

Dan Lewis - 3,5

O wiele gorszy mecz Kanadyjczyka w obronie niż we wtorek. W przyjęciu zagrywki popełnił aż 6 błędów, z czego najwięcej w drugiej partii (3).

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2