Cristian Poglajen: Otrzymałem ofertę z innego klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Przyjmujący Effectora dobrze zaprezentował się w ostatnim meczu sezonu, przeciwko Czarnym Radom. Już w najbliższych dniach może wyjaśnić się przyszłość reprezentanta Argentyny.

W tym artykule dowiesz się o:

Do piątkowego, rewanżowego pojedynku o siódme miejsce PlusLigi drużyna z Kielc przystępowała po porażce 1:3 w pierwszym spotkaniu. W Radomiu dzielnie walczyła z miejscowymi Cerrad Czarnymi, ale nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i po emocjonującym starciu przegrała 2:3.

- Oczywiście chcieliśmy wygrać, aby przedłużyć rywalizację do trzeciego, sobotniego meczu - przyznał po zakończeniu zawodów Cristian Poglajen. - Nie jesteśmy usatysfakcjonowani z naszego występu, ponieważ była szansa na zwycięstwo - stwierdził przyjmujący.

Podopieczni Roberta Prygla rozstrzygnęli na swoją korzyść obie potyczki, w pełni rewanżując się więc Effectorowi za dwie porażki z rundy zasadniczej. - Trzeba jednak przyznać, że Czarni byli w tym dwumeczu zespołem lepszym, a w decydujących momentach piątkowej konfrontacji wykazali się lepszą odpornością psychiczną - podkreślił 24-latek.

W spotkaniu rozegranym w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Poglajen, chciałoby się rzec, w końcu zaprezentował się z dobrej strony. Zdobył 14 punktów, w tym 11 atakiem (przy 50-procentowej skuteczności), dołożył do tego 2 bloki i asa serwisowego. - Dobrze czułem się na parkiecie - skomentował swój występ.

Czy będziemy mieli okazję oglądać Poglajena podczas siatkarskiego czempionatu?
Czy będziemy mieli okazję oglądać Poglajena podczas siatkarskiego czempionatu?

Pochodzący ze Słowenii siatkarz miał być jednym z najjaśniejszych punktów Effectora. Podczas pobytu w Kielcach nie do końca spełnił jednak pokładane w nim nadzieje. - Jestem zadowolony z tego, że trafiłem do PlusLigi. To rozgrywki stojące na wysokim poziomie. W każdym spotkaniu musisz pokazać sto procent swoich możliwości, jeśli chcesz wygrać. Ten wybór oceniam więc pozytywnie - nie ukrywał.

Czy w sezonie 2014/2015 wciąż będzie reprezentował barwy ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego? - Bardzo chciałbym zostać w Polsce. Trudno już teraz powiedzieć, czy w Kielcach. Otrzymałem jak na razie jedną ofertę z innego klubu - zdradził.

Pod koniec sierpnia rozpoczną się siatkarskie Mistrzostwa Świata. Jak Poglajen ocenia swoje szanse na znalezienie się w składzie reprezentacji Argentyny? - Myślę, że mam szansę na to, aby znaleźć się w kadrze na ten turniej - odpowiedział. - Mamy nowego trenera, Julio Velasco, który jest niezwykle doświadczony. Mam więc nadzieję na powołanie i dobry występ naszej reprezentacji w tej imprezie - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: