KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

O prestiż w skromnym gronie - startują klubowe mistrzostwa świata siatkarek

Zurych będzie organizatorem klubowych mistrzostw świata siatkarek. W zmaganiach udział weźmie zaledwie sześć ekip, w tym dwie z Kraju Kawy. Czy one zdominują rozgrywki?

Miłosz Marek
Miłosz Marek

Siatkarki walczące o tytuł najlepszej drużyny świata po raz drugi z rzędu pojawią się w Zurychu, gdzie w ciągu pięciu dni rozstrzygną się wszystkie niewiadome.

FIVB twardo trzyma się formuły, w której zawodach udział bierze jedynie sześć ekip. Ponownie będą one zdominowane przez kluby z Brazylii, która posiada dwóch reprezentantów na imprezie. Tylu przedstawicieli będzie miała także Europa. Na walkę o tytuł zęby ostrzy sobie Dynamo Kazań. Dziką kartę otrzymały gospodynie - Volero Zurych. Stawkę uzupełniają zespoły z Japonii oraz... Algierii.
Kto będzie faworytem zmagań? Jak twierdzi Luizomar de Moura, opiekun Molico Osasco, jego zespół nie znajduje się pod presją wyniku. - To byłoby wspaniałe ukoronowanie sezonu, mimo że przegraliśmy w finale Pucharu Ameryki Południowej i nie dotarliśmy do finału Superligi - stwierdził.

Konkretny cel przed swoimi zawodniczkami postawił Sesi Sao Paulo. - Musimy się szybko zaadoptować, jeśli chcemy zrealizować nasz cel, jakim jest podium - przyznał Talmo Curto De Oliveira i dodał, że swoje przekonanie i pewność siebie opiera na najbardziej doświadczonych siatkarkach światowego formatu - Fabianie oraz Dani Lins.

Swoich planów nie zdradza najlepsze drużyna tego sezonu w Europie. - Jesteśmy fizycznie przygotowani do tego doświadczenia. Gra będzie bardzo interesująca, bowiem spotkają się różne style gry - powiedział trener Riszat Giliazutdinow. Można jednak pokładać spore nadzieje w siatkarkach z Kazania, że obronią dobre imię europejskiej siatkówki.

Nie wiadomo czego spodziewać się po ekipach z Volero oraz japońskiego Hisamitsu Springs. Wielkiej roli na imprezie z pewnością nie odegra algierskie G. S. Petroliers.

Terminarz rozgrywek

Grupa A:
Volero Zurych - Sesi Sao Paulo (7.05, 20:00)
Volero Zurych - GS Petroliers (8.05, 20:00)
Sesi Sao Paulo - GS Petroliers (9.05, 17:30)

Grupa B:
Molico Osasco - Hisamitsu Springs (7.05, 17:30)
Hisamitsu Springs - Dynamo Kazań (8.05, 17:30)
Molico/Osasco - Dynamo Kazań (9.05, 20:30)

Półfinały
drugi zespół grupy B - zwycięzca grupy A (10.05, 15:30)
drugi zespół grupy A - zwycięzca grupy B (10.05, 18:00)

Mecz o trzecie miejsce (11.05, 14:00)
Finał (11.05, 16:30)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×