Bogdan Serwiński: Zagraliśmy wręcz kompromitująco

W pierwszym meczu pierwszej rundy fazy play-off Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrała z Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza 0:3. - Zagraliśmy wręcz kompromitująco - grzmiał Bogdan Serwiński.

Łukasz Witczyk
Polski Cukier Muszynianka Muszyna tylko w pierwszym secie zdołała nawiązać w miarę wyrównaną walkę z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Mineralne co prawda słabo rozpoczęły seta, ale po udanej pogoni doprowadziły do remisu 23:23. W dwóch ostatnich akcjach Zagłębianki były bezbłędne i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. W dwóch pozostałych odsłonach ekipa gości nie miała już nic do powiedzenia.
Muszynianki przegrały w kiepskim stylu i to mimo zdecydowanie lepszego przyjęcia. Przyjezdne miały 33 proc. perfekcyjnego odbioru zagrywek, a dąbrowianki w tej statystyce legitymowały się zaledwie 14 proc. skutecznością. - Gratulacje dla zespołu z Dąbrowy Górniczej za zwycięstwo, choć tak naprawdę nie ma specjalnie czego gratulować, bo zagraliśmy wręcz kompromitująco. Wygrał zespół, który miał więcej determinacji, który po prostu chciał ten mecz wygrać - grzmiał Bogdan Serwiński.

Szkoleniowiec Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna nie potrafił znaleźć przyczyn tak wysokiej porażki, lecz przed kolejnymi spotkaniami zapowiada lepszą grę. Mineralne, by myśleć o awansie do czołowej czwórki Orlen Liga, muszą dwukrotnie pokonać Zagłębianki. - Dlaczego mój zespół nie chciał wygrać? To dla mnie jest wielką tajemnicą. To są play-offy, ale graliśmy tak, jakbyśmy rzeczywiście tego meczu nie chcieli wygrać. Mamy dwa dni na to, żeby się pokazać z lepszej strony. Chcemy zagrać mecz z dużą determinacją i przede wszystkim z taką zwykłą sportową ambicją, czego nam niestety ostatnio brakuje - zadeklarował Serwiński.

W podobnym tonie wypowiadała się kapitan zespołu z Muszyny. - Przegrałyśmy 0:3, a przyjechałyśmy tutaj walczyć i zdobyć Dąbrowę Górniczą. Niestety tej walki jakoś nie było widać. W pierwszym secie rywalki miały przewagę, doszłyśmy je prawie na styk, ale nie wykorzystałyśmy tej szansy. Trudno coś mówić o naszej grze, ponieważ nie pokazałyśmy się z tej strony, z której zawsze się prezentujemy - przyznała Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Czy Polski Cukier Muszynianka Muszyna zdoła awansować do półfinałów Orlen Ligi?