Słaba gra blokiem KSZO. Punkty pojechały do Łodzi

Ciężko wygrać z wyżej notowanym rywalem bez jednego z najważniejszych elementów siatkarskiego rzemiosła. Gra blokiem, o której zapomniały zawodniczki KSZO, przyniosła komplet punktów drużynie Budowlanych.

Anna Soboń
Anna Soboń

Mankamentem podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego było już nie przyjęcie, do którego bezsprzecznie można się było przyczepić w poprzednich meczach, ale gra blokiem. W całym spotkaniu ekipa KSZO miała tylko trzy bloki punktowe, czyli połowę tego co zespół z Łodzi wypracował jedynie w pierwszym secie.

Jeśli zaś chodzi o to, w którym elemencie gospodynie przeważały nad rywalkami, to śmiało można wskazać na asy serwisowe. To KSZO zdobył w ten sposób sześć punktów po skutecznym serwisie Doroty Ściurki (2), Julii Piotrowskiej (3) i Pauliny Szpak (1). W drużynie Budowlanych raz w ten sposób zapunktowała Pavla Vincourová  i dwa razy Ewelina Brzezińska.

Jeśli chodzi o przyjęcie, to oba zespoły zaprezentowały się na podobnym poziomie. 43 procent (21 proc. perf.) odnotowano w ostrowieckiej ekipie, zaś 46 proc. (22 proc. perf.) zanotowano u łodzianek. Cieszy fakt, że drużyna pod wodzą trenera Dariusza Parkitnego sukcesywnie poprawia ten element siatkarskiego rzemiosła, gdyż na inauguracji obecnego sezonu nie wyglądało to najlepiej.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Gabriela Polańska, która dla swojego zespołu zdobyła 13 oczek (67 proc. perf.). po drugiej stronie siatki najlepiej spisała się kapitan ostrowczanek - Dorota Ściurka zdobywając 12 punktów (40 proc. perf.).

Porównanie statystyk:

KSZO Ostrowiec Św. Element Budowlani Łódź
0 Sety 3
43 proc. Przyjecie pozytywne 46 proc.
21 proc. Przyjęcie perfekcyjne 22 proc.
3 Bloki punktowe 15
Dorota Ściurka Najlepiej punktująca zawodniczka Gabriela Polańska
6 Asy serwisowe 3

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×