Facundo Conte i Karol Kłos w czołówkach rankingów. Punkty, bloki, asy pierwszych meczów 1/3 finału Ligi Mistrzów

W środę i czwartek odbyły się pierwsze spotkania 1/3 finału Ligi Mistrzów. Zobaczcie, którzy zawodnicy zasłużyli na indywidualne wyróżnienie.

Wiktor Gumiński

Najlepiej punktującym okazał się kubański przyjmujący Zenitu Kazań Wilfredo Leon, który w starciu z PGE Skrą Bełchatów zdobył aż 31 punktów. Pozostałe miejsca na podium tego zestawienia również przypadły siatkarzom grającym w tym pojedynku. Drugą pozycję zajął Matthew Anderson (Zenit), a trzecią Facundo Conte (PGE Skra).

Najlepiej punktujący:

1. Wilfredo Leon (Zenit Kazań) - 31 punktów
2. Matthew Anderson (Zenit Kazań) - 23 punkty
3. Facundo Conte (PGE Skra Bełchatów) - 21 punktów

Trzej czołowi zawodnicy w rankingu najlepiej blokujących także brali udział w jednym meczu. Królem bloku został Dragan Stanković, środkowy Cucine Lube Banca Marche Maceraty, którzy aż 6 razy zatrzymał rywali na siatce. Za jego plecami ex aequo uplasowali się reprezentanci Halkbanku Ankara - Emre Batur oraz Cwetan Sokołow.

Najlepiej blokujący:

1. Dragan Stanković (Cucine Lube Banca Marche Civitanova) - 6 punktów
2. Emre Batur (Halkbank Ankara), Cwetan Sokołow (Halkbank Ankara) - po 4 punkty

Największy postrach w polu serwisowym siał natomiast Gabriele Nelli, atakujący Trentino Diatec. 22-letni gracz zapisał na swoim koncie 6 asów. O jedno "oczko" mniej zdobył zagrywką Matthew Anderson, natomiast 3. lokata została okupiona przez trzech siatkarzy. Jednym z nich był Karol Kłos, środkowy PGE Skry.