Espadon - Effector: premierowe 3:0 beniaminka w debiucie Michała Gogola

Siatkarze Espadonu Szczecin pokonali 3:0 Effectora Kielce. Beniaminek zdobył pierwszy komplet punktów w PlusLidze pod wodzą debiutanta Michała Gogola.

Espadonem Szczecin pokierował po raz pierwszy 31-letni Michał Gogol, który w niedzielę zastąpił na stanowisku trenera Milana Simojlovicia. Serb oglądał mecz z Effectorem Kielce spokojnie, z trybun i nie odpowiadał już za wyniki zespołu. Młody następca Simojlovicia mógł z zadowoleniem obserwować jak jego podopieczni zatrzymują rywali blokiem. Na ten element zwracał uwagę od początku sezonu i dzięki niemu Espadon wyszedł na prowadzenie 6:3. Po chwili Marcin Wika skontrował kielczan i gospodarze mieli czego pilnować.

Effector był o włos od wyprzedzenia szczecinian dzięki zagrywkom Jakuba Wachnika. Zrobiło się 14:14, ale rywale nie zostali złamani. Gogol wiedział, w którym momencie zażądać przerw i to jego drużyna zwyciężyła 25:23. W 14. kolejce Espadon rozpoczął mecz u siebie od wygranego seta i to pierwszy taki przypadek w PlusLidze.

Gospodarze chcieli więcej, zapowiadali przecież walkę o komplet punktów. Effector potrzebował podbudowy mentalnej po czterech porażkach z rzędu i zaczął walczyć o swoje. Gra w drugim secie toczyła się punkt za punkt. Kielczanie zdobyli pierwszą, poważną zaliczkę 14:11 dzięki skutecznym blokom oraz atakom Leo Andricia. Taką przewagę dowieźli prawie do końca partii, ale nie potrafili postawić "kropki nad i".

Espadon doprowadził do walki na przewagi, choć przegrywał 20:24. Kapitalnie serwował Michał Sladecek i szczecinianie obronili wówczas cztery z siedmiu piłek setowych. Bardzo pobudzeni, wręcz uskrzydleni, zwyciężyli 31:29, a przy dwóch punktach pomogła im weryfikacja wideo. Emocje w tym fragmencie widowiska sięgnęły zenitu.

Po stronie niebiesko-białych pojawiło się trochę swobody, odrobina finezji. Niepowtarzalna szansa na wygranie 3:0 została wykorzystana. Wiktoria może nie pozwolić beniaminkowi uciec z dna tabeli, ale tak emocjonująca i szczęśliwa potyczka to nowe otwarcie pod wodzą Gogola. Teraz pasmo meczów bez zwycięstwa bije Effectorowi. Na liczniku ma pięć.