Zbliża się przesyt przyjmujących w Asseco Resovii. Co z Frederickiem Wintersem?

Tegoroczne święta dla Asseco Resovii będą wyjątkowo obfite. W najbliższych dniach w Rzeszowie ma się pojawić Thomas Jaeschke. Będzie on szóstym przyjmującym Pasów, co niekoniecznie dla drużyny będzie zaletą.

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

John Gordon Perrin, Marko IvovićDominik Depowski, Thibault Rossard oraz Freddie Winters - to oni w tegorocznym sezonie dbają o defensywę Asseco Resovii Rzeszów oraz skuteczność lewego skrzydła.

Wspomnianą piątkę w najbliższym czasie uzupełni na boisku Thomas Jaeschke. Amerykański przyjmujący z podkarpackim klubem jest związany już od zeszłego roku, a tak późne dołączenie do zespołu Andrzeja Kowala w rozgrywkach 2016/17 spowodowane jest studiami, które kończy w Stanach Zjednoczonych. Wraz z jego wyczekiwanym powrotem, klub znad Wisłoka będzie miał kłopot, który nie opuszcza go od lat. Mianowicie problem obfitości.

Asseco Resovia po przyjeździe Jaeschke będzie miała o dwóch przyjmujących za dużo i aby móc wykonywać tak podstawowe czynności jak przeprowadzanie treningów, będzie musiała z kogoś zrezygnować. Wstępnie wraz z powrotem 23-latka, klub prawdopodobnie wypożyczy innego młodego siatkarza - Dominika Depowskiego, który, warto zauważyć, jest jedynym Polakiem na tej pozycji. Bardziej skomplikowana sprawa dotyczy Freddiego Wintersa, który do Pasów dołączył w trybie awaryjnym.

Gdy tuż przed startem sezonu okazało się, że atakujący Gavin Schmitt będzie wykluczony z gry, a inny przyjmujący - Thibault Rossard, zostanie chwilowo przesunięty na prawe skrzydło, podkarpacki klub zdecydował się właśnie na Kanadyjczyka. Równocześnie zaznaczył, że jego usługi będą potrzebna wicemistrzom Polski, lecz jedynie do końca grudnia. Rok 2016 dobiega końca, a temat znów wrócił.

ZOBACZ WIDEO Ikona siatkówki. Jakie cele przed trenerem Polaków?

- Kontrakt Wintersa jest do końca sezonu, natomiast jest możliwość wypowiedzenia go 31 grudnia. Czekamy na powrót Thomasa Jaeschkego i zobaczymy w jakiej jest formie. Wtedy szybko podejmiemy decyzję - mówił na łamach Radio Centrum prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski.

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie po paru miesiącach indywidualnych treningów będzie Jaeschke. Manager Wintersa już teraz szuka opcji dla Kanadyjczyka na dokończenie sezonu. Warto przypomnieć, że ewentualne zmiany dla Wintersa nie będą niczym specjalnym. Kanadyjski przyjmujący ma swoim CV już 12 różnych lig oraz szereg tytułów mistrzowskich. Dotychczas 34-latek w swoim pierwszym sezonie w PlusLidze w barwach Pasów rozegrał 23 sety i zdobył 39 punktów. Obecnie pauzuje ze względu na uraz w meczu z Duklą Liberec.

Obecnie Asseco Resovia zajmuje 3. pozycję w PlusLidze. Po półmetku fazy zasadniczej notuje na swoim koncie 35 oczek z bilansem 12 zwycięstw oraz 3 porażek.

W czwartek, 22 grudnia zmierzy się w Lidze Mistrzów z Berlin Recycling Volleys, natomiast walkę o krajowe mistrzostwo będzie kontynuowała dopiero 30 grudnia. Wówczas do hali Podpromie przyjedzie ONICO AZS Politechnika Warszawska i zostanie rozegrana następna, 16. kolejka PlusLigi.

Czy Freddie Winters jest atutem Andrzeja Kowala i Asseco Resovii Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×