I liga kobiet: Proxima Kraków przegrała w Świeciu, kontrowersje w Nowym Dworze Mazowieckim

W weekend rozegrano mecze 18. kolejki I ligi. W najciekawszym spotkaniu Joker Mekro Energoremont Świecie pokonał Proximę Kraków 3:2.

Łukasz Witczyk

W środę Proxima Kraków wygrała po tie-breaku z liderującą w tabeli Wisłą Warszawa, a w sobotę musiała uznać wyższość trzeciego w tabeli Jokera Mekro Energoremont Świecie. Gospodynie świetnie rozpoczęły spotkanie, wygrywając pierwszą partię do 18. W kolejnej odsłonie po emocjonującej końcówce górą były krakowianki. Wyrównany był również trzeci set, a zakończył się on triumfem Jokera. Ekipa gości zdołała doprowadzić do wyrównania, ale nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę.

Pewne zwycięstwa odniosły Wisła Warszawa i WTS Solna Wieliczka. Lider tabeli wygrał 3:0 z MKS-em Kalisz, a ekipa z Małopolski pokonała AZS KU Politechniki Opolskiej w trzech setach. Ważne zwycięstwo nad Sokołów SA Nike Węgrów odniósł zespół z Krosna, który zbliżył się do czołowej ósemki.

Sporo emocji i kontrowersji było w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie miejscowy NOSiR przegrał z KŚ AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3. Mecz zakończył się po błędnej decyzji arbitra, który nie zauważył prawidłowo podbitej piłki jednej z zawodniczek NOSiR-u.

Wyniki 18. kolejki I ligi kobiet:

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR - Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (26:28, 25:23, 25:21, 25:22)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Proxima Kraków 3:2 (25:18, 23:25, 25:23, 16:25, 15:13)

Wisła Warszawa - MKS Kalisz 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (21:25, 24:26, 25:21, 25:21, 14:16)

WTS Solna Wieliczka - AZS KU Politechniki Opolskiej 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)