Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kadra Japonek doczekała się trenera z zagranicy

Ferhat Akbas, były szkoleniowiec reprezentacji Turcji, będzie prowadził żeńską reprezentacją Japonii siatkarek. Jego najważniejszym zadaniem jest przygotowanie zespołu do igrzysk w Tokio.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
/ Reprezentacja Japonii kobiet

Zatrudnienie 31-letniego trenera z Turcji ogłoszono wraz z 27-osobową kadrą reprezentacji Japonii kobiet na rok 2017 (zabrakło w niej między innymi Saori Kimury, która niedawno skończyła karierę). Pieczę nad pracami sześcioosobowego sztabu trenerskiego sprawować będzie dyrektor reprezentacji Kumi Nakada, była trener Hisamitsu Springs. Umowa Ferhata Akbasa z japońską federacją będzie obowiązywać do 2020 roku i turnieju olimpijskiego w Tokio.

Turek będzie kontynuował swoją pracę w rumuńskim C.S.M. Bukareszt, gdzie trafił po zakończeniu pracy w roli głównego trenera żeńskiej kadry swojego kraju. Akbas swoje największe zawodowe sukcesy osiągał w roli asystenta; u boku Jenny Lang Ping zdobył w 2012 roku mistrzostwo Chin z Guangdong Evergrande, zaś jako pomocnik Giovanniego Guidettiego w VakifBanku Stambuł pomógł w sięgnięciu przez słynny turecki klub po dwa tytuły mistrzowskie, dwa krajowe puchary, złoto Klubowych Mistrzostw Świata i tytuł klubowego mistrza Europy w 2013 roku.

Jako selekcjoner Turczynek Ferhat Akbas wygrywał z towarzyskim Montreux Volley Masters i Igrzyskach Europejskich z 2015 roku, natomiast nie osiągnął zadowalających federację wyników w cyklu World Grand Prix i mistrzostwach Europy. Nie zakwalifikował się także na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

ZOBACZ WIDEO: Ewa Piątkowska: konflikt z Ewą Brodnicką to najlepsze, co mi się przytrafiło

Czy Japonki mają szansę na sukces podczas igrzysk w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
jva.or.jp/inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×