KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

CEV odrzuciła skargę Tours VB na zachowanie kibiców w Pireusie. Uzasadnienie decyzji jest szokujące!

Siatkarska Konfederacja Siatkówki odrzuciła skargę działaczy Tours VB, dotyczącą skandalicznego zachowania kibiców, wobec reprezentanta Kamerunu Nathana Wounembaina. CEV uznało, że naśladowanie odgłosów małpy nie było przejawem rasizmu!

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
"Księżycowy i haniebny" tak określił wyrok wydany przez CEV prezydent Tours VB Yves Bouget. W czwartek władze Europejskiej Konfederacji Siatkówki, oddaliły skargę francuskiego klubu na zachowanie kibiców Olympiakosu Pireus, podczas pierwszego meczu 1/16 finału Pucharu Challenge.

Przypomnijmy, że greccy kibice dopuścili się rasistowskich zachowań, wobec siatkarza drużyny Tours VB - Nathan Wounembaina. Podczas akcji z udziałem reprezentanta Kamerunu, wielokrotnie wygwizdywali gracza z Afryki. Część publiczności intonowała również odgłosy wydawane przez małpy.

Zawodnik starał się nie reagować na prowokacje, jednak przy stanie 24:24 w pierwszym secie nie wytrzymał i udał się do sędziego z prośbą o interwencję. Arbiter z Bułgarii, Milan Todorov, całą sprawę zbagatelizował, a zbulwersowany zawodnik samowolnie opuścił boisko, za co ukarany został jednocześnie żółtą i czerwoną kartką (co oznacza dyskwalifikację do końca meczu).

W uzasadnieniu decyzji, napisano między innymi, że roszczenia nie zostały wniesione do protokołu pomeczowego przez kapitana zespołu Guillermo Hernana. Działacze CEV przyznali,  że małpie krzyki były wydawane za każdym razem, gdy Kameruńczyk dotykał piłki, w tym przypadku nie ma jednak mowy o rasizmie, ale raczej o  dyskryminacji,  a za takie zachowania nie można nałożyć żadnych sankcji. W związku z powyższym, wynik 3:0 został zatwierdzony, a roszczenia klubu z Tours oddalone.

- Zachodzimy w głowę i nie potrafimy zrozumieć tego, jak można dopuszczać do tak nie odpowiedzialnych zachowań. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego, to niedopuszczalne. Nathan, który jest rozbity tą sprawą. To wspaniały człowiek i skromny facet. Jesteśmy z nim, w tej walce, bardziej niż kiedykolwiek - powiedział Yves Bouget.

Jak informują francuskie media, klub złożył już odwołanie od tej decyzji.

Spotkanie rewanżowe 1/16 finału Pucharu Challenge, pomiędzy Tours VB i Olympiakosem Pireus, rozegrane zostanie 19 grudnia.

ZOBACZ WIDEO Obrona potężnym problemem kadry. Paweł Kapusta: Jeżeli się nie poprawimy...
Czy zgadzasz się z wyrokiem CEV?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
toursvolleyball.com/ lequipe.fr
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×