KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tak Amerykanie promują siatkówkę wśród młodzieży. Matthew Anderson twarzą kampanii

Matthew Anderson, Foluke Akinradewo, Phil Dalhassuer - to tylko niektóre amerykańskie gwiazdy siatkówki. Żeby wyłonić ich następców, trzeba szkolić młodzież. W USA rozpoczęła się nowa akcja, która ma się do tego przyczynić.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Matthew Anderson Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Matthew Anderson
"This is my path", czyli "To jest moja ścieżka", to nowy program siatkarski w USA.

"Czego chcesz od siatkówki? Niezależnie od tego czy jesteś uczniem, studentem, trenerem, urzędnikiem czy wolontariuszem, wszyscy są na swojej drodze, by osiągnąć cel. USA Volleyball pomoże ci dotrzeć na podium. Żadne ścieżki nie są takie same, ale jako członkowie USAV, wszyscy należymy do tego samego ekskluzywnego klubu, jak Kerri Walsh, Matthew Anderson, Foluke Akinradewo, Philip Dalhausser, Heather Erickson i April Ross" - czytamy.

Z danych federacji wynika, że 20 z 24 amerykańskich olimpijczyków z Rio de Janeiro uczestniczyło w programie rozwojowym USAV.

W USA rozwój szkolenia młodzieży jest na bardzo dobrym poziomie. Co roku do kadr seniorskich dołączają nowi zawodnicy i zawodniczki.

ZOBACZ WIDEO Złoci juniorzy pojadą na "dorosłe" MŚ? "Trzy nazwiska są oczywiste"
Czy angażowanie zawodników pokroju Andersona do kampanii skierowanych do młodzieży jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
teamusa.org
Komentarze (2)
 • ferdynand Zgłoś komentarz
  "W USA rozwój szkolenia młodzieży jest na bardzo dobrym poziomie. Co roku do kadr seniorskich dołączają nowi zawodnicy i zawodniczki." . PZPS/dyr.Wagner : może coś podpatrzyć, coś
  Czytaj całość
  skopiować ??? . bo od czasu złotek - bida z nendzom ... . dużo dymu w wywiadach bez ognia na boisku ... dużo szumu medialnego bez efektów wynikowych... dużo kasy w błoto ... . to po prostu nie działa !!! u nas kadrę ciągle "zasilają" totalne przeciętniactwa które słabe wyszkolenie młodzieżowe kontynuują w słabej/przeciętnej okręgówce LSK ... . obudźta sie bo swoją nieudolnością same przynosicie swoje posadki na tacy strasznym pisiorom, które [jak już wiemy z SF] "zoologicznie nienawidzom siatkówki" ...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×