Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zmiany w zarządzie PZPS. Wszystko przez zmiany w prawie

Nowelizacja ustawy o sporcie sprawiła, że ze swoich funkcji zrezygnować musiało trzech członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szybko wybrano ich następców.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Konrad Piechocki WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Konrad Piechocki

- Zmiany w ustawie nie pozwalają naszym kolegom łączyć funkcji w spółkach z pracami w zarządzie związku. Pragnę serdecznie podziękować kolegom za pracę i zaangażowanie w życie naszego stowarzyszenia, ale najważniejsze że pozostają w siatkarskiej rodzinie, jako jej istotni członkowie. Cieszę się, że do naszego grona dołączyli ludzie oddani siatkówce i znający się na jej meandrach w sposób znakomity. Każdy z panów ma różne doświadczenia i pełni różne role w siatkarskim środowisku. Pragniemy skorzystać z waszego kapitału wiedzy - mówił prezes PZPS Jacek Kasprzyk na temat zmian, których musiał dokonać zarząd federacji.

Rezygnację złożyli członkowie rady nadzorczej PLPSMarcin Chudzik (prezes Grot Budowlanych Łódź), Konrad Piechocki (prezes PGE Skry Bełchatów) i Andrzej Gołaszewski. Ich miejsce zajęli: Mirosław Jamróz, członek zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Rzeszów i klubu Błękitni Ropczyce, doktor Maciej Jędrasik, przewodniczący Komisji Medycznej PZPS i Grzegorz Stawinoga, wiceprezes bełchatowskiego PGE Skry oraz wiceprezes ds. finansowych Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. 

Obecnie zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej liczy 22 osoby z prezesem Jackiem Kasprzykiem na czele oraz wiceprezesami Jackiem Sękiem i Pawłem Wachowiakiem. Wraz z wyżej wymienionymi prezydium zarządu tworzą Wojciech Maroszek, Waldemar Sagan i Tomasz Karasiński.

ZOBACZ WIDEO Prezes PZPS: Vital Heynen został wybrany znaczącą większością głosów

Jak oceniasz kadencję obecnych władz PZPS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×