KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zmiany w zarządzie PZPS. Wszystko przez zmiany w prawie

Nowelizacja ustawy o sporcie sprawiła, że ze swoich funkcji zrezygnować musiało trzech członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szybko wybrano ich następców.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Konrad Piechocki WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Konrad Piechocki
- Zmiany w ustawie nie pozwalają naszym kolegom łączyć funkcji w spółkach z pracami w zarządzie związku. Pragnę serdecznie podziękować kolegom za pracę i zaangażowanie w życie naszego stowarzyszenia, ale najważniejsze że pozostają w siatkarskiej rodzinie, jako jej istotni członkowie. Cieszę się, że do naszego grona dołączyli ludzie oddani siatkówce i znający się na jej meandrach w sposób znakomity. Każdy z panów ma różne doświadczenia i pełni różne role w siatkarskim środowisku. Pragniemy skorzystać z waszego kapitału wiedzy - mówił prezes PZPS Jacek Kasprzyk na temat zmian, których musiał dokonać zarząd federacji.

Rezygnację złożyli członkowie rady nadzorczej PLPSMarcin Chudzik (prezes Grot Budowlanych Łódź), Konrad Piechocki (prezes PGE Skry Bełchatów) i Andrzej Gołaszewski. Ich miejsce zajęli: Mirosław Jamróz, członek zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Rzeszów i klubu Błękitni Ropczyce, doktor Maciej Jędrasik, przewodniczący Komisji Medycznej PZPS i Grzegorz Stawinoga, wiceprezes bełchatowskiego PGE Skry oraz wiceprezes ds. finansowych Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Obecnie zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej liczy 22 osoby z prezesem Jackiem Kasprzykiem na czele oraz wiceprezesami Jackiem Sękiem i Pawłem Wachowiakiem. Wraz z wyżej wymienionymi prezydium zarządu tworzą Wojciech Maroszek, Waldemar Sagan i Tomasz Karasiński.

ZOBACZ WIDEO Prezes PZPS: Vital Heynen został wybrany znaczącą większością głosów
Jak oceniasz kadencję obecnych władz PZPS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×