Poniedziałek w LSK: bitwa na dole tabeli. E.Leclerc Radomka zagości w Pile

W meczu kończącym zmagania siódmej kolejki LSK, po przeciwnych stronach siatki staną Enea PTPS oraz E.Leclerc Radomka. Obie ekipy mają za sobą dość nieudany początek rozgrywek ligowych.

Katarzyna Smelik
siatkarki Enea PTPS-u Piła Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: siatkarki Enea PTPS-u Piła
Na pewno nie takiej gry oczekiwały od siebie zawodniczki E.Leclerc Radomki przed rozpoczęciem sezonu. Tegoroczny beniaminek mimo woli walki nie może odnaleźć się w rozgrywkach LSK i z dorobkiem trzech "oczek" zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli. Radomiankom nie pomagają nawet pojedyncze zrywy. Chociaż w ostatniej kolejce ugrały seta w starciu z Developresem SkyRes, to wciąż nie zdobywają punktów, które pomogłyby im odbić się od dna.

- Zdecydowanie za mało zdobyliśmy tych punktów, pomijając kalendarz. Mogliśmy zdobyć więcej punktów i były na to szanse, jak wygranie jeszcze jednego seta z Developresem, przegrany mecz z KSZO, który nie powinien się przytrafić, przynajmniej nie w taki sposób, w jaki przegraliśmy. Musimy robić wszystko, aby te punkty zdobywać, i, mówiąc brzydko, wygrzebać się z dołu tabeli - podkreślał po starciu z rzeszowiankami trener Jacek Skrok.

Po przegranym meczu z Developresem SkyRes, radomski klub poinformował, że Anna Bączyńska została wypożyczona do Grot Budowlanych Łódź. Nową zawodniczką beniaminka została Selime Ilyasoglu. - Radomka to młody i dynamiczny zespół z wielkim zaangażowaniem i ambicjami, co bardzo mi się podoba. Chciałabym zgrać się z dziewczynami tak szybko, jak to tylko możliwe - podkreślała siatkarka z Turcji.

Również pilanki nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Trzy "oczka" na sześć spotkań i ostatnia pozycja w tabeli nie są tym, co drużyna zakładała sobie przed rozpoczęciem tegorocznych zmagań. Mimo że PTPS Enea potrafiła postawić się w policzankom, urywając im seta w piątej kolejce, to już po kilku dniach przegrała 0:3 z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Trudno wskazać faworyta pojedynku w Pile, bowiem obie ekipy nie pokazały jeszcze swojego prawdziwego oblicza. Pierwszy gwizdek meczu w hali MOSiR rozbrzmi o godz. 17:30. Wówczas przekonamy się, kto zwycięży w poniedziałkowej rywalizacji.

Poniedziałkowy mecz 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

Enea PTPS Piła - E.Leclerc Radomka Radom / poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., godz. 17:30

Kto zwycięży w poniedziałkowym pojedynku?